İstanbul Şehir Tiyatrosu’ndan Genç Günler

İstanbul Şehir Tiyatrosu’ndan Genç Günler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İBBŞT) tarafından bu yıl 35’ncisi düzenlenen Genç Günler, 9 Mayıs Perşembe günü (bugün) başlıyor. Genç Günler, saat 20.00’de, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yapılacak “Tiyatroda Kadın Müzik – Bensu Orhunöz ile Gülriz Sururi Şarkıları” başlıklı konserle açılacak.

35. Genç Günler, toplamda 94 oyuna ev sahipliği yapacak. Lise grupları ve konservatuvarların oyunlarının yanı sıra üniversite topluluklarının gösterileri de etkinlik programında yer alıyor. Ayrıca misafir tiyatro ekiplerinin dokuz oyunu, İBBŞT Genç Tiyatro’nun altı, İBBŞT Darülbedayi Atölyesi’nin iki oyunu izleyiciye sunulacak.

Genç Günler’de Haldun Taner’in “Keşanlı Ali Destanı”, Anton Çehov’un “İvanov”, Goethe’nin “Faust”, “William Shakespeare’nin “Hamlet” ve Dostoyevski’nin “Öteki Ben” gibi klasik eserleri, genç tiyatrocular tarafından sahnelenecek.

Oyunlar Harbiye Muhsin Ertuğrul, Fatih Reşat Nuri, Üsküdar Kerem Yılmazer, Üsküdar Musahipzade Celal, Ümraniye, Kağıthane Sadabad ve Kadıköy Haldun Taner Sahneleri’nde seyircisiyle buluşacak.

Etkinlik 20 Mayıs’ta sona erecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal