İstanbul Photo Awards 2018’in ödüllü fotoğrafları BM Genel Merkezi’nde

İstanbul Photo Awards 2018’in ödüllü fotoğrafları BM Genel Merkezi’nde

İstanbul Photo Awards 2018 yarışmasının ödül alan fotoğrafları, New York’taki BM Genel Merkezi’nde sergileniyor. Sergi, 2 Kasım’a kadar açık kalacak.

Yarışmada “Yılın Fotoğrafı” ödülüne, Bosnalı foto muhabiri Damir Sagolj “Çocuk” adlı çalışmasıyla değer görülmüştü. Sagolj fotoğrafı, Reuters için Bangladeş’te Arakanlı mültecilerin bulunduğu kampta çekmişti.

Kevin Frayer, Rohingya halkını konu edinen seriyle “Seri Haber” dalında birincilik kazanmıştı. “Yüzücü mü Balık mı?” fotoğrafıyla Lukas Schulze “Tekil Spor” kategorisinden birincilik almıştı. Vachernaya Moskova Newspaper için “Talai Hikâyesi” başlıklı seriyle Pavel Volkov, “Seri Spor” dalından birinciliğe değer görülmüştü. Malezyalı fotoğrafçı Muhammed Fathil Asri, New Straits Times Press için çektiği fotoğrafıyla “Tekil Doğa & Çevre” dalında birinciliği alırken “Seri  Doğa & Çevre” bölümünün birinciliğine, Los Angeles Times için çektiği seriyle Marcus Yam değer görülmüştü. Panos Pictures için çektiği seriyle “Seri Porte” kategorisinden birinciliği Andrew McConnel almıştı. Rus fotoğrafçı Sergei Stroitelev ise çektiği seriyle “Seri Günlük Yaşam” dalından birincilik sahibi olmuştu.

Bu yıl yirmi sekiz yaş altı “Genç Fotoğrafçı” ödülünü, Filipinli fotoğrafçı Ezra Acayan almıştı. Rodrigo Cabrita “Seri  Doğa & Çevre” dalından, Anastasia Rudenko ise “Seri Günlük Yaşam” Onur Ödülü’ne değer görülmüştü.

İstanbul Photo Awards 2019 için başvurular, 1 Kasım 2018 – 31 Ocak 2019 tarihlerinde www.istanbulphotoawards.com üzerinden yapılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal