İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda görev değişikliği

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda görev değişikliği

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) bünyesinde düzenlenen İstanbul Müzik Festivali ve İstanbul Caz Festivali’ne yeni direktörler atandı.

İlki 1972’de gerçekleşen ve 46 yıldır varlığını sürdüren İstanbul Müzik Festivali’nin yeni direktörü Efruz Çakırkaya oldu. 12 yıldır İstanbul Müzik Festivali direktörü olan Yeşim Gürer Oymak, tüm yetki ve sorumluluğunu Efruz Çakırkaya’ya devrederek artistik danışman olarak festivale destek verecek ve İKSV Genel Müdür Yardımcılığı görevini devam ettirecek. 1 Ağustos 2018 itibarıyla göreve başlayacak Çakırkaya, 2008 yılından beri festivalin direktör yardımcılığı görevindeydi.

1994 yılından bu güne İKSV bünyesinde çalışan Harun İzler İstanbul Caz Festivali’nin yeni direktörü oldu. 2005 yılından beri İstanbul Caz Festivali direktörü olan Pelin Opcin, görevini Harun İzler’e teslim etti. Pelin Opcin, Londra Caz Festivali’nin direktörü olmuştu.

2013 yılından beri İKSV bünyesinde çalışan ve 2017 itibarıyla Salon İKSV Eş Direkötü olan Deniz Kuzucuoğlu ise Salon İKSV Direktörü oldu. İstanbul Bienali Direktörü olan Biger Örer, İKSV sanat kapsamındaki tüm faaliyetlerden sorumlu olacağı İstanbul Bienali ve İKSV Güncel Sanat Projeleri Diretörü olarak atandı.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal