İmamoğlu için ‘Mazbata Online’ oyunu: Kazanınca ‘İzmir Marşı’ çalıyor

İmamoğlu için ‘Mazbata Online’ oyunu: Kazanınca ‘İzmir Marşı’ çalıyor

İstanbul Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin tartışmalar sürerken, “Mazbata Online” isimli bir oyun yayımlandı. Ekrem İmamoğlu’nun animasyonunun yer aldığı oyunda, oy farkı sürekli azalırken yeterli sayıda sandığa ulaşarak mazbatayı alması hedefleniyor.

Yerel seçimlerin ardından iktidar ve muhalefet arasında İstanbul özelinde seçim sonuçlarına ilişkin tartışmalar devam ediyor.

Seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre İstanbul Belediye Başkanlığı yarışını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu kazanırken, AK Parti cephesinden de itiraz sesleri yükseliyor.

Devam eden mazbata tartışmalarının yanında, internet üzerinden oynanan “Mazbata Online” isimli bir oyun gündeme geldi.

Ekrem İmamoğlu’nun animasyonunun yer aldığı oyunda, oy farkı sürekli azalırken aynı zamanda İstanbul’un ilçe sayısı olan 39 sandığa ulaşarak mazbatayı alması hedefleniyor.

Oyunun açıklama kısmında ise “Arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz. Oyunumuzda amaç, İmamoğlu’nun bütün 39 İstanbul ilçesinin sandıklarını toplamasını sağlamak. Bunun için ister ekranda bulunan Joystick ve Ateş tuşunu kullanın, isterseniz de klavyenizle oynayın” ifadeleri yer alıyor.

Oyun esnasında, kullanıcılara Ekrem İmamoğlu’nun seçim sonuçlarına ilişkin konuşmaları da eşlik ediyor.

Bilgisayar ya da cep telefonundan oynanabilen oyunun başarıyla tamamlanması halinde ise, oyunun sonunda “İzmir Marşı” çalıyor.

Ne var ki oyunun oynandığı platforma ulaşmakta, oyuna olan talep yoğunluğu nedeniyle zorluk yaşanıyor.

“Mazbata Online” adlı oyuna şuradan ulaşılabilir.

 

Kaynak: Sputnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar