İlkay Akkaya: ‘Tehdit ediliyorum, önlem alınsın’

İlkay Akkaya: ‘Tehdit ediliyorum, önlem alınsın’

Sanatçı İlkay Akkaya, 4 yıldır bir kadın tarafından tehdit edildiğini açıkladı. Akkaya, “Dosyadaki tanıkların hepsini arayıp taciz ediyor ve adreslerimizi bildiğini söyleyerek tehdit ediyor. Bu kişi kendisine ya da başka birine zarar vermeden, önlem alınmasını talep ediyorum” dedi.

Akkaya, 4 yıldır telefonla taciz edildiğini ve ölüm tehditleri aldığını Twitter hesabından duyurdu.  Kendisini tehdit eden kişinin Adana konserinde görevlilere saldırması nedeniyle olayın polise iletildiğini belirten Akkaya, dosyadaki tanıkların da tehdit edildiğini aktardı.

Akkaya, Adalet Bakanlığı’na ait Twitter hesabını da etiketlediği paylaşımına şunları yazdı:

“Başka bir yol kalmadığı için yazıyorum. 4 yıldan beri beni telefonla sürekli arayan bir insan var. Ciddi psikolojik sorunları olan bir kadın bu. 4 yıl telefonla süren tacizlere, bir Adana konserinde olay çıkarmaya kadar vardı.

“Tedavi olmasını sağlayabilmek için ailesine ulaşmaya çalıştım ancak aile de hiçbir şey yapmıyor. Erzurum’dan Adana konserinde gelip konser görevlilerine saldırınca olay polise yansıdı. Ben şikâyetçi olmadım, tedavi edilmesini talep ettim”

“Dosya uzlaştırma avukatına gitmiş. Şimdi dosyadaki tanıkların hepsini arayıp taciz ediyor ve adreslerimizi bildiğini söyleyerek tehdit ediyor. Ağabeyinin hâkim olduğunu ve elinin her yere uzanacağını söylemiş tanıklardan birine.

“Kendisini öldüreceğini ve 500 kişi olan kendi ailesinin de beni öldüreceğini söyledi az önce tanığa. Bu kişinin kendisine ya da başka birine zarar vermeden, önlem alınmasını talep ediyorum. Kişisel bilgilerimizin, beni tehdit eden birinin eline geçmesini de protesto ediyorum.”

Akkaya: ‘Adım atıldı’

İlkay Akkaya, konuya ilişkin bir gelişme olduğunu belirten yeni bir açıklama paylaştı.

Akkaya, “Dün anlattığım olayla ilgili nihayet iyi bir gelişme oldu ve kişinin tedavisi için adım atıldı. Dilerim sağlığına kavuşur. Dostluğunuz için hepinize sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar