İlk duruşma öncesi, sanatçılardan Ezhel’e destek

İlk duruşma öncesi, sanatçılardan Ezhel’e destek

Ezhel adıyla bilinen 28 yaşındaki rap müzisyeni Sercan İpekçioğlu, “uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak” suçlamasıyla yarın (19 Haziran) hâkim karşısına çıkacak. Tutuklu bulunan Ezhel’in İstanbul’da Kartal Adliyesi’nde görülecek duruşması saat 09.35’te başlayacak.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) İpekçioğlu’nun video paylaşım sitesi üzerinden uyuşturucu madde kullanımını özendiren yayınlar yaptığı yönünde ihbarda bulunulduğu belirtilmişti. İpekçioğlu’nun bu şekilde üzerine atılı suçu işlediği savunulan iddianamede, şüphelinin “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını özendirme” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Duruşma öncesi, sanatçılar sosyal medya üzerinden Ezhel’e desteklerinin iletti. Mor ve Ötesi’nin solisti Harun Tekin , grubun “Masumiyetin Ziyan Olmaz” adlı albümünde yer alan ve albümün adıyla aynı dizeleri içeren “2012” adlı şarkıyı Ezhel için seslendirdiği bir video paylaştı.

Piyanist Dengin Ceyhan “Ezhel’in cezaevindeki son gecesi olsun” notuyla birlikte bir video yayımladı.

Tanınmış rap müzisyeni Ceza da “yarın güzel haber duymak istiyoruz” diye yazdı.

Ezhel için sosyal medyada #FreeEzhel etiketiyle kampanya düzenleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal