İHD’den ‘Türkiye’de Irkçılık: Yaşayanlar Anlatıyor’ konferansı

İHD’den ‘Türkiye’de Irkçılık: Yaşayanlar Anlatıyor’ konferansı

İnsan Hakları Derneği (İHD) Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyonu, 11 Mayıs Cumartesi günü (yarın) “Türkiye’de Irkçılık: Yaşayanlar Anlatıyor” başlıklı bir konferans düzenleyecek.

Irkçılığa maruz kalan farklı kesimlerden insanların bir araya geleceği konferansın sunum konuşmasını İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin yapacak. Sosyolog Dr. Barış Ünlü ise “Irkçılık hakkında ne düşünebiliriz?” başlığıyla açılış konuşmasını gerçekleştirecek.

Konferansın ilk oturumunda Avukat Betsi Penso, yayıncı ve yazar Rober Koptaş ile avukat Erkan Metin “Türkiye’de Müslüman Olmamak” başlığını tartışacak.

İkinci oturumda da “Türkiye’de Müslüman Olmamak” başlığı irdelenecek. Arnavutköy Taksiarhis Kilisesi Fukaraseverler Derneği Genel Sekreteri Eleni Karamiti ile HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Azad Barış sunum yapacak.

Üçüncü oturumda “Irkçılık her alanda” başlığı ele alınacak. Bu başlığı İHD Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon Üyesi Gülistan Yarkın, Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV) Firdevs Can Boztemir, Türkiye Roman Hakları Forumu (ROMFO) kurucusu ve danışmanı Hacer Foggo ile araştırmacı-yazar Cafer Solgun tartışacak.

Oturumların bitiminde konferans, “Kurumsal ve gündelik ırkçılık” başlığı ile gerçekleşecek olan forum ile devam edecek.

Yarın Taksim’deki Elite World İstanbul Hotel’de düzenlenecek olan konferans saat 09.30’da başlayacak. 19.00’da sona erecek.

Konferans programına şuradan bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal