Headbang, Çağlan Tekil özel sayısıyla yayın hayatına veda ediyor

Headbang, Çağlan Tekil özel sayısıyla yayın hayatına veda ediyor

Rock ve heavy metal yayını Headbang’in kurucusu ve genel yayın yönetmeni Çağlan Tekil’in ölümünün ardından yarım kalan sayıyı bitirmek için son kez bir araya gelen dergi ekibi, on üç yıllık serüveni Tekil’e adanmış özel bir sayıyla sonlandırıyor.

‘Kitap-dergi’ formatında Karakarga Yayınları’nca okura sunulan altı numaralı Headbang, derginin 101’inci ve son sayısı. “Metal camiamızın Don Kişot’u Çağlan Tekil’e heavy metal bir veda” diye tanımlanan son sayını kapak illüstrasyonunda Mazhar Bilgiç’in imzası var.

Son sayıda yalnızca Headbang yazarları değil, Tekil’in kurucusu olduğu Laneth ve Non Serviam dergilerinden ve uzun yıllar çalıştığı Blue Jean dergisinden kalem arkadaşları da yer alıyor.

Dostlarının, Tekil’in 90’lardan bu yana gelen metal hikâyelerini anlattığı özel dosyada, Pentagram, Dr. Skull, Radyo Eksen ekibi gibi pek çok özel konuk bir araya geldi.

Çağlan Tekil’in editörlüğünde gerçekleşen son içerik toplantısında karar verilen konularla birlikte yeni röportajlar ve dosyalar da bu sayıda okura sunuluyor. Son sayı 30 yıl önce çıkan ilk Pentagram albümünün üzerine 27 sayfalık kapsamlı bir dosya, Paradise Lost’tan Nick Holmes ile karantina muhabbeti, Mayhem’den Necrobutcher ile efsanevi İzmir konserinin perde arkası, İkon Müzesi’nde Rage Against The Machine’in protest geçmişi, Çağlan Tekil imzalı Metalium röportajı, The Satanic Temple’ın sözcüsü Lucien Greaves ve topluluğun felsefesini anlatan “Hail Satan?” belgeselinin yapımcısı Gabriel Sedgwick ile yapılan söyleşiler, dergi ekibinin 2010’ların en iyi metal albümleri seçkisi gibi başlıkları içeriyor.

https://twitter.com/headbangdergi/status/1302950512007024640?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1302950512007024640%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazeteduvar.com.tr%2Fkitap%2F2020%2F09%2F11%2Fheadbang-caglan-tekil-ozel-sayisiyla-yayin-hayatina-veda-ediyor%2F

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal