‘Hayvan Mezarlığı’ 5 Nisan’da geri dönüyor

‘Hayvan Mezarlığı’ 5 Nisan’da geri dönüyor

Stephen King’in 1983 yılında yayımlanan kült korku romanı “Pet Sematary” (Hayvan Mezarlığı), Kevin Kölsch ve Dennis Widmyer’in yönetmenliğinde ikinci kez sinemaya uyarlanıyor. Film, 5 Nisan’da tüm dünyada gösterime girecek.

Kitaptan uyarlanan 1989 yapımı “Hayvan Mezarlığı” ve 1992 yapımı “Hayvan Mezarlığı 2” adlı filmlerin yönetmenliğini Mary Lambert üstlenmişti.

Senaryosunu David Kajganich ve Jeff Buhler’in kaleme aldığı yeni “Hayvan Mezarlığı”nda Dr. Louis Creed’i Jason Clarke, eşi Rachel’i ise Amy Seimetz canlandırıyor. Ailenin olağandışı komşusu Jud Crandall karakterine ise Oscar adaylığı bulunan Altın Küre ödüllü ABD’li oyuncu John Lithgow hayat veriyor.

Dr. Louis Clarke ve eşi Rachel, Gage ve Eggie isimli iki çocuklarıyla beraber Boston’dan Maine’e taşınırlar. Doğanın içindeki bu harika evin tek kusuru ise yakınından geçen işlek otobandır. Bir gün Clarke ailesinin kedisi Church, burada trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Komşuları Jud Crandall’ın tavsiyesiyle kedilerini ormandaki bir “hayvan mezarlığı”na gömen Clarke ailesi, korkunç bir lanetin içine sürüklenir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal