Haluk Levent konser gelirini Yeni Zelanda’da hayatını kaybedenler için bağışladı

Haluk Levent konser gelirini Yeni Zelanda’da hayatını kaybedenler için bağışladı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü kutlamaları kapsamında Çanakkale’de konser veren Haluk Levent, konser gelirini Yeni Zelanda’daki cami saldırılarında hayatını kaybeden Müslümanlar için bağışladı.

ABD’de, Yeni Zelanda’daki saldırılarda hayatını kaybeden Müslümanların yakınları için yardım kampanyası başlatıldığını belirten Haluk Levent, “Yeni Zelanda’da terörist faaliyeti sonrasında öldürülen Müslümanlar için yardım toplanıyor. Dedik ki, niye Çanakkale konserimizin gelirini vermiyoruz. Yeni Zelanda’ya aslında bir anlamı da var. Yeni Zelanda ile burası arasında yıllardan beri bir köprü oluşmuş” dedi.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yılını kutlamak için sahneye çıkan Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan ise şunları söyledi:

“Eğer bu ülkede, bu kentte kardeşçe, barış içerisinde özgürce yaşayabiliyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimize borçluyuz. Şimdi bu güzel zaferin sonunda bir etkinlik düzenlememiz gerekir, kutlamamız gerekir. E, peki kim olmalı diye düşündüğümüzde ilk aklımıza gelen Haluk Levent. Özellikle Yeni Zelanda’daki şehit olmuş Müslüman kardeşlerimize bu konserin gelirini bağışlamış olması sözde değil, özde insan olduğunu gösteriyor. İşte Çanakkale bu. Çanakkale böyle insanlara layık. Onun için teşekkür ediyorum. Kırmadı, geldi.”

 

Kaynak: Gazete Duvar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal