Hakkında uygunsuz cinsel ilişki iddiası bulunan Warner Bros’un CEO’su Kevin Tsujihara istifa etti

Hakkında uygunsuz cinsel ilişki iddiası bulunan Warner Bros’un CEO’su Kevin Tsujihara istifa etti

Dünyanın en büyük film ve dizi yapım şirketlerinden olan Warner Bros’un CEO’su olan ve 2013’ten beri görevini sürdüren Tsujihara, bir Hollywood stüdyosuna liderlik eden Asya kökenli ilk yöneticiydi.

Hollywood Reporter’da yayımlanan bir yazıda 54 yaşındaki Kevin Tsujihara’nın İngiliz aktris Charlotte Kirk ile Hollywood stüdyonun filmlerinde rol almasına yardımcı olma vaadiyle cinsel ilişki sürdürdüğü iddia edilmişti.

Kirk’in Warner Bros’un “How to Be Single” ve “Ocean’s 8” adlı filmlerinde küçük roller alması ve kariyerinde yükseliyor olması Tsujihara ile ilişkisine yönelik soruşturulma başlatılmasına neden oldu.

İstifa eden Tsujihara, şirket çalışanlarına gönderdiği mesajda; şirketini ve çalışanlarını sevdiğini, bu kurumda 25 yıl boyunca yetenekli insanlarla çalıştığını ve kuruma başkanlık ettiğini, hep birlikte bu stüdyoyu sektörde lider haline getirdiklerini, hakkında açılan soruşturma dolayısıyla bu organizasyonun başarısına engel olmak istemediğini ve ekibin yaptığı muhteşem çalışmalara zarar germesine izin vermeyeceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal