Grafiti sanatçıları ‘İrlanda ruhunu’ İstanbul’a getiriyor

Grafiti sanatçıları ‘İrlanda ruhunu’ İstanbul’a getiriyor

Grafiti sanatçıları Wfist, Highero, Kienart ve Turbo’nun The Irish Spirit için tasarladıkları grafitiler, İstanbul’un duvarlarını süsleyecek.

Sokak sanatçılarından Turbo, ilk çizimini Kadıköy’deki Aksi Pub’ın duvarına yaptı. Gelecek haftalarda İstanbul’un çeşitli noktalarında sanatçıların The Irish Spirit’i yani İrlanda ruhunu yansıtan çizimleri yer alacak.

The Irish Spirit hakkında

İrlanda’nın başkenti olan Dublin, The Irish Spirit’in tüm özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Dublin’in cesur, yaratıcı, eğlenceli ve özgür olması İrlanda ruhunun kilit noktalarından.

U2, Lady Gaga, Bruno Mars gibi birçok sanatçının şarkılarını kaydettiği Windmill Lane Studios Dublin’de bulunuyor. Oscar Wilde gibi çok sayıda sanatçının ilham kaynağı olan şehir, her köşesindeki publarla viski, bira ve sohbetin buluştuğu keyifli bir ortamı bünyesinde barındırıyor.

Dublin, insanın içindeki yaratıcılığı ve tutkuyu tetikleyen bir yer. Sokak sanatçılarını destekleyen şehirler arasında başı çeken Dublin, aynı zamanda dünyanın en fazla legal grafiti duvarına sahip.

Dublin’deki Tivoli Park Garden, her yıl dünyanın farklı yerlerinden gelen sokak sanatçılarını ağırlayan bir grafiti festivaline ev sahipliği yapıyor.

Dublin’deki en önemli grafiti çalışmaları ise Windmill Lane Studios ile Temple Bar’ın duvarında bulunuyor.

 

 

Kaynak: Rotka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal