Gökhan Özoğuz’dan Bakan Soylu’ya: Ülke yönetimi bu tip tıynetten uzak olmalı

Gökhan Özoğuz’dan Bakan Soylu’ya: Ülke yönetimi bu tip tıynetten uzak olmalı

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Üsküdar’daki konuşmasında söylediği sözlere tepki gösterdi. Özoğuz, “Ülke yönetimi bu tip tıynetten uzak olmalı” dedi.

Özoğuz, İçişleri Bakanı Soylu’ya yönelik eleştirilerini, Soylu’nun Üsküdar’daki konuşmasını paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun tweetini alıntılayarak yazdı.

Erdoğdu’nu paylaştığı videoda İçişleri Bakanı Soylu, şöyle konuşuyor:

“Seçimlerden hemen sonra eğer hükümetimiz zafiyete uğrarsa doğu ve güneydoğuda valileri, kaymakamları sokağa çıkarmazlar. Bu sözleşmeyi yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur, İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’dir, FETÖ’dür, PKK’dır, HDP’nin sözde vekilleridir.”

Bakan Soylu söz konusu videoda, Saadet Partisi ile ilgili sözlerini eleştiren bir vatandaşa “24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz” diyor.

Özoğuz ise tepkisini şu sözlerle ifade etti:

“Bu hareketler korkunç ya! Hangi partiden olursa olsun! İşte bu tip insanlardan bu tip davranışlardan insan çok rahatsız oluyor! Ülke yönetimi bu tip tiynetten uzak olmalı.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal