‘Gece, Melek ve Bizim Çocuklar’ yapımının 25’inci yılında Pembe Hayat KuirFest’te

‘Gece, Melek ve Bizim Çocuklar’ yapımının 25’inci yılında Pembe Hayat KuirFest’te

Pembe Hayat KuirFest, Türkiye’den kuir yapımlara yer verdiği “Ğ” bölümünde Atıf Yılmaz’ın imzasını taşıyan 1994 yapımı “Gece, Melek ve Bizim Çocuklar” adlı filmi izleyiciyle buluşturacak.

8. Pembe Hayat KuirFest, 25-26-27 Ocak tarihlerinde Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, Fransız Kültür Merkezi ve Tasarım Atölyesi Kadıköy’de düzenlenecek.

26 Ocak Cumartesi günü Fransız Kültür Merkezi’nde “Gece, Melek ve Bizim Çocuklar”ın gösterimi gerçekleşecek. Yapımının 25’nci yılında festival takipçileriyle buluşacak olan filmin ardından senaryosunu kaleme alan Yıldırım Türker, filmdeki Melek karakterini hayat veren ve performansıyla 7. Ankara Film Festivali’nde ödüle değer görülen Deniz Türkali ve sinemacı Metin Akdemir katılımıyla bir söyleşi yapılacak.

Seks işçisi Serap, doğduğu yerden kaçıp İstanbul’a gelen Fulya, hapisten yeni çıkmış Melek ve Serap’ın aşığı Hakan’ın yolları bir gece yarısı Beyoğlu’nda kesişir. Yeşilçam’ın usta ismi Atıf Yılmaz’ın yönettiği, senaryosunda ünlü yazar ve şair Yıldırım Türker’in imzası bulunan, başrollerinde ise Derya Arbaş, Deniz Türkali, Uzay Heparı, Mehmet Teoman, Candan Erçetin, Deniz Atamtürk ve Kaan Girgin gibi isimlerin yer aldığı bu çok özel yapım, kuir kültürün ve 1990’ların lubunya yaşantısının Türkiye sinemasındaki en gerçekçi ve en özenli yansımalarının başında geliyor.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar