‘Fame’ müzikali ilk kez Türkiye’de

‘Fame’ müzikali ilk kez Türkiye’de

1980’lerin ikonik müzikali “Fame”, 30’uncu yıl turnesi kapsamında ilk kez Türkiye’ye gelecek.

Londra’nın ünlü müzikal sahnesi West End’ten İstanbul’a gelecek olan “Fame” ekibi, 10-15 Aralık tarihlerinde Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sekiz performans gerçekleştirecek.

New York Performans Sanatları Okulu öğrencilerinin hikâyesini anlatan Alan Parker’ın 1980 yapımı filmi  “Fame”, gösterime girdiği yıl altı dalda Oscar’a, dört dalda da Altın Küre’ye aday olmuştu. “Fame”in müziklerinde imzası bulunan Michael Gore, ‘en iyi orijinal şarkı’ ve ‘en iyi film müziği’ dalında Oscar’a ve ‘en iyi orijinal şarkı’ dalında Altın Küre ödülüne değer görülmüştü.

Film İsveç, Polonya, Çin, Fransa, İngiltere, ABD, Avustralya, İrlanda, Güney Kore, Brezilya ve Kanada başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında izleyicilerle buluşurken, Broadway ve West End’de sahneye taşınan müzikal de rekor bilet satışları yaptı.

Nick Winston’ın yönetmenliğini ve koreografisi üstlendiği “Fame” müzikalinin Keith Jack ve Jorgie Potter’la birlikte kadrosunda yer alan sanatçılar şöyle: Hayley Johnston, Stephanie Rojas, Molly McGuire, Jamal Crawford, Albey Brooks, Louisa Beadel, Simon Anthony, Alexander Zane, Katie Warsop, Tom Mussell, Morgan Jackson, Ryan Kayode, Duncan Smith, Serina Matthews ve Daisy Edwards.

Müzikalin takvimi ise şöyle:

10/11/12/13 Aralık 21:00
14 Aralık 15:00/20:00
15 Aralık 14:30/19:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar