Evgeny Grinko Cemal Reşit Rey’de sahne alacak

Evgeny Grinko Cemal Reşit Rey’de sahne alacak

Piyanist ve davulcu Evgeny Grinko, 8 Aralık Cumartesi günü Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salon’unda, saat: 20.00’de sahne alacak.

En son 2014 yılında gerçekleştirdiği Türkiye turnesi kapsamında İstanbul’a gelen Grinko; İzmir, Eskişehir ve Konya’da da kapalı gişe konserler vermişti.

1984 yılında Rusya’ya bağlı Jukovski’de dünyaya gelen Grinko, dahil olduğu punk grubu için ilk bestesini yaptığında on altı yaşındaydı. Punk ile başladığı müzik yolculuğuna piyano vesilesiyle klasik müziği öğrenerek devam etti.

Minimalist müziğe olan ilgisiyle piyano çalmayı geliştirmesinin ardından büyüdüğü kültürden izler taşıyan besteler üretti. “Morning Pripyat” şarkısında, yetmişli yıllarda Çernobil Nükleer Santrali çalışanları için yapılan Pripyat’a yer verdi.

Kayıtlarını İstanbul’da tamamladığı, duygusal  ve düşsel tınıların işlendiği “Silent Like Water” albümüyle beraber “Cinematic Melodies” ve “Winter Sunshine” albümleri dünyaca tanınmasını sağladı.

“Valse” isimli şarkısıyla YouTube’de on milyonun üzerinde görülme alan Grinko, piyano ve davul dışında gitar da çalabiliyor.

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal