Etkinlik: ‘Şiir Barışa Giden Yoldur. Kadın da…’

Etkinlik: ‘Şiir Barışa Giden Yoldur. Kadın da…’

Dünya Şiir Hareketi’nin (World Poetry Movement – WPM) çağrısıyla dünyanın pek çok ülkesinde eş zamanlı olarak “Şiir Barışa Giden Yoldur” etkinlikleri düzenlenecek. Etkinlik zincirinin İstanbul halkası, “Şiir Barışa Giden Yoldur. Kadın da…”  başlığıyla gerçekleşecek.

Aralarında Ataol Behramoğlu’nun da bulunduğu, çok sayıda ülkeden 37 şairin kurduğu Dünya Şiir Hareketi, bu yıl “Şiir Barışa Giden Yoldur” etkinliğini gerçekleştirecek.

Ataol Behramoğlu ile şair Turgay Fişekçi’nin destek verdiği ve şair Nurduran Duman’ın yürüttüğü etkinliği, İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı Gerçek Alnıaçık’ın sunacak.

Açılış konuşmasını Behramoğlu’nun yapacağı etkinlikte yer alan şairler: Pelin Batu, Gülsüm Cengiz, Nurduran Duman, Aslı Durak, Tülin Dursun, Gülseli İnal, Arife Kalender, Hilal Karahan, Çağla Meknuze, Nilay Özer, Pelin Özer, Leyla Şahin.

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nca, Pen Yazarlar Derneği’nin katılımı ve Şişli Belediyesi’nin katkısıyla Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde 18 Kasım’da saat 19.00’da düzenlenecek olan etkinliğe herkes davetli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar