Eşitlik için ‘Birlikte ve Çok Sesli’ konser

Eşitlik için ‘Birlikte ve Çok Sesli’ konser

Eşitlik Forumu’nca düzenlenen Eşitlik Festivali kapsamındaki “Birlikte ve Çok Sesli” çevrimiçi konser etkinliği 16 Ocak’ta saat 20.30’da gerçekleşecek.

“Birlikte ve Çok Sesli” (#EşitlikİçinSöylüyoruz) çevrimiçi konseri Eşitlik Forumu’nun sosyal medya hesaplarında ve YouTube kanalında yayımlanacak.

Sanat danışmanlığını Ayşe Tütüncü’nün yaptığı konserde Özlem Ağrı, Ruşen Alkar, Liana Benli, Fotini Kokkala, Ayşenut Kolivar, Rewşan, Yılmaz Sütçü, Furat Tanış ve Ayşe Tütüncü şarkılarıyla, Pakrat Estukyan bir hikâyeyle yer alacak.

‘Haklar Eşittir Eşitlik Haktır’

“Birlikte ve Çok Sesli” konseri şu sözlerle tanıtıldı:

“Birlikte ve Çok Sesli’ (#EşitlikİçinSöylüyoruz) çevrim içi konseri bir arada yaşamaya vurgu yapar. ‘Haklar Eşittir Eşitlik Haktır’ sözüyle yola çıktığımız kampanya, 3 yıla yakın bir süredir, bütün ‘ayrı’larıyla bir arada yaşama zemininin mümkün görünmediği günlerde çok sesliliği çok büyük bir imkân olarak görüyor ve söylüyor. O sebeple Eşitlik İçin Söylüyoruz. Risk altındaki grupların/bireylerin gerek hukuk karşısında gerek gündelik hayatta, her gün, farklı sebeplerle ayrımcılığa maruz bırakıldığı günümüzde bizler, eşitlikçi bir dünyanın çok sesliliği ile renklendiği insanca bir yaşamı savunuyoruz. Çok seslilik’ten bütün seslerin sadece söze döküldüğü değil ama aynı zamanda, duyulduğu bir toplumsal zeminin gerekliliğine inanıyoruz.”

https://twitter.com/esitlikforumu/status/1349428669132001281

Çevrimiçi konser, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen, Eşit Haklar İzleme Derneği, Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği ve Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği tarafından yürütülen “İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası Projesi” kapsamındaki Eşitlik Festivali’nin “Ayrımcılık Temalı Film Günleri” ertesindeki final etkinliği olarak düzenleniyor.

“İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası Projesi”, ayrımcılık algısı araştırması, kampanya farkındalık çalışmaları, film, grafik ve haber yarışmaları, alt hibe programı, çeşitli atölyelerden oluşan kapasite geliştirme, izleme, raporlama, davalama-savunuculuk çalışmaları, uluslararası sempozyum ve film günlerinden oluşuyor.

Projeyle ayrımcılığa dair toplumda farkındalık yaratmak, ayrımcılıkla mücadeleyi artırmak ve bu konudaki mekanizmaları daha işlevsel hâle getirmek amaçlanıyor. Bu hedefleri benimseyerek kurulan Eşitlik Forumu, 80’i aşkın sivil toplum örgütünün bileşkesinden oluşuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal