Eric Burdon & THE ANIMALS ilk kez İstanbul’da konser verecek

Eric Burdon & THE ANIMALS  ilk kez İstanbul’da konser verecek

“House of the Rising Son”, “Baby Let Me Take You Home”, “I’m Crying” adlı şarkılarıyla tanınan İngiliz rock grubu THE ANIMALS, kurucusu ve solisti Eric Burdon’la ilk kez İstanbul’da konser verecek. Yapı Kredi’nin 75. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenecek olan konser, 20 Haziran Perşembe günü saat 21.00’de, İstanbul’daki Volkswagen Arena’da gerçekleşecek.

Eric Burdon & THE ANIMALS, rock müzik tarihinin en önemli ve güçlü seslerinden biri olan Rock and Roll Hall of Fame üyesi Eric Burdon önderliğinde çıktığı Avrupa Turnesi’ne İstanbul’u da ekledi.

Konser biletleri, 16 Nisan’da Biletix’ten satışa sunulacak.

Eric Burdon & THE ANIMALS hakkında:

The Beatles, The Rolling Stones, The Who ve The Kinks gibi isimlerin öncülüğünde bütün dünyayı etkisi altına alan 60’ların İngiliz rock müziği akımında Eric Burdon, grubu THE ANIMALS ile önemli bir yer edindi.

1962 yılında Newcastle’da kurulan THE ANIMALS’ın kökleri, 1959’da kurulmuş olan Alan Prime Combo adlı gruba dayanıyordu.

THE ANIMALS’ın ürettiği müzik, başta Amerika’nın önemli Rock’n Roll müzisyenlerinden Chuck Berry ve Bo Diddley olmak üzere çok sayıda müzisyenin ürettiği “Rhytm & Blues”a örnekleniyordu.

Eric Burdon, grubun adını 1967 yılında Eric Burdon & THE ANIMALS olarak değiştirdi.

Burdon, Rolling Stone tarafından 2008 yılında hazırlanan “Müzik Tarihinin En İyi 100 Sesi” listesinde yer aldı.

“The House of the Rising Sun”, “Baby Let Me Take You Home”, “I’m Crying”, “Boom Boom”, “Don’t Let Me Be Misunderstood”, “Bring It On Home to Me”, “We Gotta Get out of This Place”, “It’s My Life”, “Don’t Bring Me Down”, “See See Rider”, “Monterey” ve “Sky Pilot” gibi rock müzik tarihe yön vermiş olan şarkıları seslendirdi.

Bon Jovi ve Ringo Starr gibi isimlerle şarkılar kaydetti ve çeşitli performanslar sergiledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal