Ercan Kesal’ın yönetmenliğindeki ‘Nasipse Adayız’, ilkgösterimini Rotterdam Film Festivali’nde yapacak

Ercan Kesal’ın yönetmenliğindeki ‘Nasipse Adayız’, ilkgösterimini Rotterdam Film Festivali’nde yapacak

Ercan Kesal’ın senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi “Nasipse Adayız”, ilkgösterimini Avrupa’nın önemli festivallerinden Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

Film, bu yıl 22 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında 49’uncu kez düzenlenecek olan Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nin Voices bölümüne davet edildi.

Kesal’ın aynı adlı romanından uyarlanan “Nasipse Adayız”, İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikâyesine odaklanıyor.  Ercan Kesal, Selin Yeninci, İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci’nin başrollerde yer aldığı filmde Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta da konuk oyuncu olarak rol alıyor.

Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production ve Living Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği “Nasipse Adayız”, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sırbistan Film Fonu tarafından desteklendi.

Türkiye-Sırbistan ortak yapımı olan film, Rotterdam’daki ilkgösterimin ardından 2020 yılının ikinci yarısında Türkiye’de izleyiciyle buluşacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar