Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi ‘Nasipse Adayız’dan ilk fragman

Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi ‘Nasipse Adayız’dan ilk fragman

Ercan Kesal’ın senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi “Nasipse Adayız”dan ilk fragman yayımlandı. Filmin ilkgösterimi Avrupa’nın önemli festivallerinden Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleşecek.

Kesal’ın aynı adlı romanından uyarlanan “Nasipse Adayız”, İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikâyesine odaklanıyor. Ercan Kesal, Selin Yeninci, İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci’nin başrollerde yer aldığı filmde Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta da konuk oyuncu olarak rol alıyor.

Görüntü yönetmenliğini Barbu Balasoiu’nun üstlendiği filmin kurgusunu Ali Aga, sanat yönetmenliğini de Oya Köseoğlu yaptı.

Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production ve Living Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği “Nasipse Adayız”, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sırbistan Film Fonu tarafından desteklendi.

Türkiye-Sırbistan ortak yapımı olan film, Rotterdam’daki ilkgösterimin ardından 2020 yılının ikinci yarısında Türkiye’de izleyiciyle buluşacak.

Bu yıl 49’uncusu düzenlenecek olan Uluslararası Rotterdam Film Festivali, 22 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal