‘Epik bir görsel şölen’: ‘Gölge Savaşçı’ gösterimde

‘Epik bir görsel şölen’: ‘Gölge Savaşçı’ gösterimde

Bu hafta ikisi yerli, beşi yabancı, yedi film gösterime giriyor.

“Kırmızı Fenerler”, “Parlayan Hançerler”, “Çin Seddi” adlı filmleriyle tanınan Çinli yönetmen Zhang Yimou’nun imzasını taşıyan “Gölge Savaşçı” adlı filmin başrollerini Chao Deng, Li Sun, Ryan Zheng ile Qianyuan Wang paylaşıyor.

Eleştirmenlerden övgü toplayan film, “yönetmenin şimdiye kadar çektiği en iyi film” olarak niteleniyor.

Çin ve Uzakdoğu’ya özgün görselleri, aksiyonu ve estetik dövüş sanatı koreografisiyle dikkat çeken filmde iki hanedanın iktidar mücadelesine odaklanılıyor. Pei hanedanlığında Komutan Yu, hem içerinden hem de dışarıdan gelen tehditlerle karşı karşıyadır. Kendini korumak için yerine bir “gölge savaşçı” geçiren komutan, hem düşmanlarını hem de kralı kandırmayı amaçlar. Komutan, adeta takıntı haline getirdiği rakip krallığı ele geçirmek için eşi görülmemiş bir saldırı gerçekleştirecektir.

‘Temizlikçi’

Jon Knautz’un yönetmen koltuğunda oturduğu “Temizlikçi” adlı filmin başrollerini Elizabeth Sandy ile Alexis Kendra paylaşıyor. Onlara Stelio Savante ile Rachel Alig eşlik ediyor.

Sevgiye bağımlı bir kadın olan Alice, kendisini, erkek arkadaşıyla olan ilişkisinden uzaklaştırmaya çalışır. Zor bir süreç geçiren Alice, evine temizlik yapmaya gelen Shelly ile tanışır. Alice, yüzünde bir kaza sonucu yanık izleri kalan Shelly ile yakınlaşmaya başlar. Ancak iki kadının arkadaşlığı Alice’in hayatını bütünüyle değiştirecektir.

‘Yuva’

2017 yapımı ilk uzun metrajlı filmi “Körfez” ile adından söz ettiren Emre Yeksan’ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği yeni filmi “Yuva”, ilkgösterimini Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirdi.

Kutay Sandıkçı, Eray Cezayirlioğlu, İmren Şengel ile Okan Bozkuş’un rol aldığı filmin çekimleri İğneada’da yapıldı.

Filmde, şehir hayatını geride bırakarak ormanda kendine münzevi bir yaşam kuran Veysel’in hikâyesi anlatılıyor. Ormanda yaşamayı seçen Veysel’in kaldığı arazi satılır. Kardeşi Hasan, artık kalacak bir yeri olmayan Veysel’e şehre geri dönmeyi teklif etse de sonuç alamaz. İki kardeşin birbiriyle yüzleşeceği ve hayatlarını sorgulayacağı bu sürece doğa da müdahil olur.

‘Sihirli Oyuncaklar’

Gray Wing’in yönetmenliğini üstlendiği “Sihirli Oyuncaklar” adlı animasyonun seslendirme ekibinde Shi Lei, Yuan Zeyu ile Guanlin Ji yer alıyor.

Filmde, oyuncak Nathan ile robot arkadaşı Timbeot’un maceraları anlatılıyor. Su ile temas ettiğinde rengi değişecek şekilde tasarlanan fakat bu işlevini yerine getiremeyen bir oyuncak olan Nathan, neden su ile temas etmeden renk değiştiremediğine anlam veremez. Nathan, yeni tanıştığı robot arkadaşı Timbeot ile bu sorunun yanıtını bulmak için macera dolu bir yolculuğa çıkar.

‘Pokemon Dedektif Pikachu’

Rob Letterman’ın yönetmenliğinde çekilen “Pokemon Dedektif Pikachu” adlı animasyon filmde Pokemon Pikachu karakterini Ryan Reynolds seslendiriyor. Filmde Justice Smith, Kathryn Newton ile Ken Watanabe rol alıyor.

Özel dedektif Harry Goodman, gizemli bir şekilde kaybolur. Dedektifin oğlu Tim, babasının eski Pokemon ortağı dedektif Pikachu ile neler olduğunu öğrenmek için kolları sıvar.

‘Adaletsiz’

S. Craig Zahler’in yönetmenliğini üstlendiği “Adaletsiz” adlı filmin başrollerini Mel Gibson ile Vince Vaughn paylaşıyor. Filmde Don Johnson, Fennifer Carpenter ve Tory Kittles de rol alıyor.

Adalet ve suç kavramlarının işlediği filmde, bir zanlıya uyguladıkları şiddet görüntülerinin gün yüzüne çıkmasıyla açığa alınan iki polis memurunun hikâyesi anlatılıyor. Brett Ridgeman ile ortağı Anthony Lurasetti, adaleti sağlamak için gerekirse şiddete de başvuran iki polis memurudur. Bir zanlıya uyguladıkları şiddet dolu görüntülerin açığa çıkmasıyla kariyerleri tehlikeye giren ikili, hak ettikleri tazminatı elde etmek için karanlık yer altı dünyasına adım atar.

‘Kulyas: Lanetin Bedeli’

Yunus Şevik’in yönettiği “Kulyas: Lanetin Bedeli” adlı filmde Halil Kumova, Kübra Kılınçkaya, Nurdan Paksoy ve Emre Kılın rol alıyor.

Film, Boxoffice Türkiye’nin verilerine göre 185 lokasyonda gösterime girdi.

Kulyas kabilesindeki cinler, Potifar adlı bir büyücü tarafından hapsedilmiştir. Yüzyıllardır hapis kalan cinler, nefsine yenik düşen bir insan tarafından serbest bırakılır. Olayların yaşandığı köye bir fotoğraf çekmeye gelen dört genç, intikam yemini etmiş cinlerin gazabıyla karşılaşacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal