Enver Aysever’in karikatür paylaşımına soruşturma

Enver Aysever’in karikatür paylaşımına soruşturma

Gazeteci, yazar Enver Aysever hakkında, Twitter hesabından yaptığı bir karikatür paylaşımı nedeniyle “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan soruşturma başlatıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet yazarı Enver Aysever hakkında sosyal medya hesabından “Sadece bu sorun!” yazısıyla paylaştığı karikatür üzerine “halkın bir kesiminin dini değerlerini alenen aşağılama” suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Başsavcılık tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Enver Aysever’in Twitter hesabından 19.03.2020 günü saat 15.03 itibarıyla ‘Sadece bu sorun!’ şeklindeki yazı eşliğinde halkın dini değerlerini aşağılayıcı mahiyette bir karikatür paylaştığının öğrenilmesi üzerine 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi uyarınca şüpheli hakkında ‘Halkın Bir Kesiminin Benimsediği Dini Değerleri Alenen Aşağılama’ suçundan soruşturma başlatılmıştır.”

Aysever, paylaştığı karikatür nedeniyle sosyal medyada hedef gösterilirken, Yeni Akit, Aysever’e soruşturma haberini “İslam düşmanı Enver Aysever hakkında soruşturma!” başlığıyla verdi.

Enver Aysever’in söz konusu paylaşımı ise şöyle:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal