Engelliler Derneği Çağla Şıkel hakkında suç duyurusunda bulundu

Engelliler Derneği Çağla Şıkel hakkında suç duyurusunda bulundu

Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Doğubayazıt Yaşama Sevinci Engelliler Derneği Başkanı Oktay Topçi, Çağla Şıkel hakkında “engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı” gerekçesiyle Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Manken, oyuncu ve sunucu Çağla Şıkel’in FOX Tv’de yayınlanan “Çağla ile Yeni Bir Güne” programında söylediği “körler sağırlar birbirini ağırlar” sözleriyle engelli insanlara hakaret içerikli kelimeler kullanarak onur kırıcı davrandığını belirten Topçi, “tüm Türkiye önünde engellilerden özür dilenmesini bekliyoruz dedi.”

Türkiye’de sekiz buçuk milyon engelli insanın olduğuna vurgu yapan Topçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Kendisi Türkiye’ye mal olmuş birisi. Şimdi biz toplumda engellilerin psikolojisini düzeltmeye çalışırken Çağla hanımın çıkıp da programında engellilere yönelik ‘körler, sağırlar birbirini ağırlar’ sözlerini kullanması gerçekten bizi çok rahatsız etti. Engellilerin engelini ön plana çıkarmak, bunları kullanmak gerçekten çok yanlış ve rahatsız edici. Biz de kendi yasal hakkımızı kullanarak avukat hanımın yardımıyla dilekçemizi yazıp savcılığa verdik.” dedi.

Avukat Müşerref Merve Gerçekçioğlu, hazırlanan dilekçeyi Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı’na ileterek gereğinin yapılmasını arz etti.

Bedensel engelli Paşa Çavlan’da Topçi’ye destek oldu. Çavlan, Şıkel’in sözlerini kendisine yakıştıramadığını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar