Ebru Nihan Celkan’ın eserlerini, Almancada S. Fischer Verlage temsil edecek

Ebru Nihan Celkan’ın eserlerini, Almancada S. Fischer Verlage temsil edecek

Oyun yazarı Ebru Nihan Celkan’ın kaleme aldığı 12 oyun, Almanya’nın en saygın yayınevlerinden S. Fischer Verlage tarafından Alman dilleri konuşulan ülkelerde temsil edilecek.

Sahne, radyo tiyatrosu, televizyon dizisi ve sinema hakları için S.Fischer Verlage ile sözleşme imzalayan oyun yazarı, yayınevinin Türkiye’den temsil ettiği ilk yazar oldu.

1886 yılında Berlin’de kurulan S. Fischer Verlage, Ebru Nihan Celkan’ın “Benimle Gelir Misin?”, “Tetikçi”, “Kimsenin Ölmediği Günün Ertesiydi”, “Nerede Kalmıştık?” adlı oyunları da dahil 12 oyununun Alman dilleri konuşulan ülkelerdeki temsilcisi oldu.

Programında çağdaş Alman dili edebiyatı, çağdaş uluslararası edebiyat, tarih, çağdaş tarih ve kültürel tarih, politika, toplum, doğa bilimleri, beşeri bilimler, psikoloji, kurgu dışı, biyografi kitaplarına yer veren yayınevi; B. Thomas Mann, Heinrich Mann, Franz Kafka, Arthur Schnitzler, Franz Werfel, Stefan Zweig, Sigmund Freud, Virginia Woolf, Carl Zuckmayer, Hugo von Hofmannsthal ve Alfred Kerr gibi yazarları da temsil ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar