Dünyanın ilk yapay zekâ üniversitesine yoğun ilgi

Dünyanın ilk yapay zekâ üniversitesine yoğun ilgi

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kurulan ve dünyanın ilk yapay zekâ üniversitesi olma özelliğini taşıyan Mohamed Bin Zayed Üniversitesi, öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. Üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamalara göre, üniversiteye daha şimdiden 3 bin 200’ün üzerinde başvuru yapıldı.

Üniversitenin kurulmasının üzerinden çok kısa bir süre geçti ancak anlaşılan o ki ilerleyen dönemlerde bu üniversite adından sıkça söz ettirecek. Bunun nedeni ise öğrencilerin bu üniversiteye olan ilgilerinin bir hayli yüksek olması.

Abu Dabi’de kurulan üniversite, yüksek lisans seviyesinde eğitim verecek ve araştırma tabanlı bir üniversite olacak. Üniversite çalışmalarına, Eylül 2020 itibarıyla başlayacak.

Üniversiteye giriş yapabilmek için başvuru yapan 3 bin 200’den fazla öğrencinin 1681 tanesi henüz lisans eğitimi alan son sınıf öğrencilerinden oluşuyor. Başvuru sahibi 234 kişi lisans eğitimlerini yeni tamamlamış öğrencilerden oluşurken, diğer başvuru sahipleri ise eğitim hayatını önceden tamamlamış ve hali hazırda sektörün içerisinde bulunan isimler.

Mohamed Bin Zayed Üniversitesi’nin kapıları tüm dünyadan öğrenci alımlarına açık. Belirtilen şartların sağlanması halinde üniversiteye kabul sağlanabiliyor.

Üniversiteye başvuran kişilerin çoğu Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Cezayir, Mısır, Hindistan ve Çin gibi ülkelerden.

Ayrıca bu üniversite, mezun ettiği öğrencilerini iş hayatında da yalnız bırakmıyor. Üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda mezun olan öğrencilere iş bulunması için gerekli çalışmaların yapılacağı ayrıca öğrencilik dönemlerinde de burs, aylık ödenek, sağlık sigortası ve konaklama gibi desteklerin sağlanacağını vurgulandı.

 

Kaynak: Webtekno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal