Diyarbakır’da Tahir Elçi anısına düzenlenmek istenen fotoğraf sergisine izin verilmedi

Diyarbakır’da Tahir Elçi anısına düzenlenmek istenen fotoğraf sergisine izin verilmedi

Diyarbakır Barosu ve Tahir Elçi Vakfı’nın, Tahir Elçi’nin öldürülmesinin 4’üncü yılı dolayısıyla tarihi Hasan Paşa Hanı’nda düzenlemek istediği fotoğraf sergisine, “müşteri yoğunluğu” gerekçesiyle izin verilmedi.

Diyarbakır Barosu ve Tahir Elçi Vakfı’nın, Tahir Elçi’nin öldürülmesinin yıl dönümü dolayısıyla Sur ilçesinde bulunan tarihi Hasan Paşa Hanı’nda düzenlemek istediği “Barış ve Özgürlük Fotoğraf Sergisi”ne izin verilmedi. Diyarbakır Barosu ve Tahir Elçi Vakfı’nın, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne yaptığı başvuru, “müşteri yoğunluğu” gerekçesiyle reddedildi.

Gerekçe: Müşteri yoğunluğu

Vakıflar Bölge Müdürlüğü, başvuruya verdiği olumsuz yanıt şöyle:

“Baronuz tarafından düzenlenecek olan etkinlik kapsamında ilgi yazıyla istemiş olduğunuz Hasan Paşa Hanı; muhtelif şahısların icarında bulunması ve alış veriş amacıyla gelen müşterilerin yoğunluğu sebebiyle, ayrıca kiracılarla yapılan görüşme neticesinde 28-30 Kasım aralığının uzun olacağı ve işlerin sekteye uğrayacağı görüşü de dikkate alınarak mezkur yerine sergi alanı olarak kullanılması Bölge Müdürlüğümüzce uygun görülmemiştir.”

 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal