Disney+, ‘The Muppet Show’un bölümlerine ‘bazı kültürleri negatif tasvir ettiği’ gerekçesiyle uyarı yerleştirdi

Disney+, ‘The Muppet Show’un bölümlerine ‘bazı kültürleri negatif tasvir ettiği’ gerekçesiyle uyarı yerleştirdi

Disney’in streaming servisi Disney+, “The Muppet Show”un eski bölümlerine “bazı insanları veya kültürleri negatif tasvir ettiği” gerekçesiyle uyarı yerleştirdi.

T24’ün Variety’den aktardığı habere göre, Disney+’ın 19 Şubat’ta yayımlamaya başladığı şovun 18 bölümünün girişinde yer alan uyarıda, “Bu stereotipler o zaman da yanlıştı şimdi de yanlış. Bu içeriği kaldırmak yerine zarar verici etkisinin farkında olduğumuzu söylemek, bundan dersler almak ve kucaklayıcı bir gelecek için sohbet başlatmak istiyoruz” denildi.

1976 ve 1981 arasında yayımlanan “The Muppet Show”u birçok sanatçı sunmuştu. Konuk sunucular arasında Steve Martin, Johnny Cash, Peter Sellers, Debbie Harry, Spike Milligan, Kenny Rogers, Marty Feldman ve Joan Baez yer almıştı.

Disney+, bahsedilen “negatif davranışları” detaylandırmadı, ancak “The Muppet Show”un bazı sahneleri uzun süredir tartışılıyordu. Örneğin Johnny Cash’in sunduğu bölümde ünlü sanatçı “beyaz ırkın üstünlüğüne inananların” sembolü haline gelen Konfedere bayrağı önünde gitar çalmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal