Danny Boyle, Sex Pistols’ın gitaristi Steve Jones’a odaklanan bir dizi hazırlığında

Danny Boyle, Sex Pistols’ın gitaristi Steve Jones’a odaklanan bir dizi hazırlığında

Danny Boyle, Sex Pistols gitaristi Steve Jones’a odaklanan bir dizi hazırlıyor. “Pistol” adını taşıyan diziyi “Kırmızı Değirmen”in (Moulin Rouge!) senaristi Craig Pearce ile “24 Saat Parti İnsanları”nın (24 Hour Party People) senaristi Frank Cottrell Boyce birlikte yazıyor.

FilmLoverss‘ın Deadline‘dan aktardığı habere göre, “Fargo”, “Atlanta”, “Pose” gibi dikkat çekici dizilere ev sahipliği yapan FX, ilgi çekici projelerine bir yenisini daha ekliyor. Amerikan kablolu kanalı, Danny Boyle imzası taşıyan altı bölümlük bir diziye resmi olarak onay verdi. “Pistol” adını taşıyan bu dizi, Birleşik Krallık’ta punk kültürünün yükselişinde sembol isimlerden biri olan, Sex Pistols gitaristi Steve Jones‘a odaklanacak. Grubun diğer üyeleri de yan karakterler olarak dizide yer alacak.

Daha önce “Trust” dizisinde FX ile çalışan Danny Boyle’ın tüm bölümlerini yöneteceği, aynı zamanda yürütücü yapımcı olarak yer alacağı Pistol, kamera arkasında önemli isimleri bir araya getiriyor. Dizinin senaryosunda “Kırmızı Değirmen”in  senaristi Craig Pearce ile “24 Saat Parti İnsanları”nın senaristi Frank Cottrell Boyce’un imzası bulunuyor.

Steve Jones’u Toby Wallace canlandıracak

Toby Wallace

Dizi bugün yeni duyurulmuş olsa da anlaşılan o ki bir süredir hazırlık aşamasında. Zira oyuncu kadrosu şimdiden şekillenmiş durumda. Dizide Steve Jones’a “Süt Dişi” (Babyteeth) filmiyle dikkat çeken Toby Wallace hayat verecek. “Game of Thrones”un Arya Stark’ı Maisie Williams ise Jordan larak da bilinen punk ikonu Pamela Rooke’u canlandıracak.

Oyuncu kadrosunda onlara Anson Boon (John Lydon), Louis Partridge (Sid Vicious), Jacob Slater (Paul Cook), Fabien Frankel (Glen Matlock), Dylan Llewellyn (Wally Nightingale), Sydney Chandler (Chrissie Hynde) ve Emma Appleton (Nancy Spungen) eşlik edecek

Steve Jones’un “Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol” adlı kitabı diziye kaynaklık edecek. Otobiyografik kitap, Jones’un ve Sex Pistols’ın İngiltere’nin toplu konutlarında başlayıp Kings ROAD Sex Shop’a, oradan da dünya sahnesine uzanan yolculuğunu takip edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal