‘Cuties’ filmiyle ilgili rapor hazırlandı: Netflix’in lisansı iptal edilebilir

‘Cuties’ filmiyle ilgili rapor hazırlandı: Netflix’in lisansı iptal edilebilir

Netflix’te yayımlanacak “Cuties” filmiyle alakalı olarak Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) sunulan raporun içeriği belli oldu. Platformun filme dair ‘politika değişikliğine’ gitmemesi durumunda para cezası alabileceği öğrenildi. Film yayına girerse ‘geçici yayın lisansının iptali’ söz konusu olacak.

İHA’dan aktarılan haberlere göre, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) aldığı bilgiye göre Netflix’te yayımlanması planlanan “Cuties” filmiyle ilgili olarak karar verildi.

Raportör raporunu tamamlandı ve RTÜK Başkanlık makamına katalogdan çıkarma ve idari para cezası uygulanması için sundu. Netflix bu filme dair bir politika değişikliğine gitmez ise perşembe günü yapılacak Üst Kurul’da Netflix ile alakalı yaptırım kararının gelmesi bekleniyor. Platformun yaptırım kararına rağmen filmi yayına sokması halinde ise geçici yayın lisansının iptal edilmesi söz konusu olacak.

Netflix’te 9 Eylül 2020 itibarıyla yayına girecek ve 11 yaşındaki bir çocuğu konu alacak filmin tanıtımında “Dişiliğini keşfederek aile geleneklerine meydan okuyan bir çocuk” tanımlaması kullanılmıştı. Söz konusu tanım kamuoyunda tepki çekerken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, RTÜK’e başvuruda bulunmuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar