Cumhuriyet’te 15 gazetecinin işine son verildi

Cumhuriyet’te 15 gazetecinin işine son verildi

Cumhuriyet gazetesi, küçülmeyi gerekçe göstererek 15 gazetecinin işine son verdi.

Cumhuriyet gazetesi Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, Cumhuriyet.com.tr. Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Muharremoğlu, doğum izni devam eden muhabir Ceren Çıplak Drillat ve Ankara bürosundan Şeyma Paşayiğit’in de aralarında bulunduğu 15 kişinin gazetedeki görevlerine son verildi.

Mahmut Oral’a işten çıkarma haberi Personel Servisi’nden açılan telefonla bildirildi. Oral’a iletilen yazıda ise işten çıkarma gerekçesi için “İşin ve işletmenin gereklerinden kaynaklanan nedenler” ifadesi kullanıldı.

Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Sendikası Diyarbakır Temsilcisi olan Oral, işten çıkarıldığını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Oral, 22 yıldır Cumhuriyet gazetesinde çalışıyordu. Oral’ın paylaştığı belgeye göre işten çıkarma gerekçesi olarak “İşin ve işletmenin gereklerinden kaynaklanan nedenler…” ifadesi kullanıldı.

‘Doğum izni sürecim devam ederken’

Ceren Çıplak ise işten çıkarıldığını, “Cumhuriyet gazetesi yönetimi doğum izni sürecim devam ederken, herhangi bir gerekçe göstermeden işime son verdiklerini yazılı olarak bildirdi. Hukuki olarak hakkımı arayacağımı bildiririm” diye duyurdu.

 

Kaynak: Medyaradar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal