‘Comte, Darwin, Sartre, Marx yerine Hacı Bayram Veli okutulsun’

‘Comte, Darwin, Sartre, Marx yerine Hacı Bayram Veli okutulsun’

Milli Eğitim Müdürlüklerinin (MEB) öğrencilere seminer vermesi için okullara çağırdığı Yeni Akit yazarı Ali Erkan Kavaklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunarak, “Maddeci Aguste Comte, inkârcı Darwin, varoluşçu Jan Paul Sartre, din halkların afyonudur diyen Karl Marx” yerine okul kitaplarında Hacı Bayram Veli, Bediüzzaman, Ahmedi Hani ve Fuat Sezgin gibi isimlerin okutulmasını önerdi.

Yeni Akit’in çeşitli okullara giderek öğrencilere seminerler veren yazarı Ali Erkan Kavaklı, “Mahzun Cumhurbaşkanımıza teşekkür Bilim, sanat, irfan ve hikmet insanı yetiştirmek için” başlıklı yazısında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

“Fen bilgisi, fizik, kimya, biyoloji, hayat bilgisi, coğrafya kitaplarında materyalist ve ateist bakış açısı ile yazdırılıyor. MEB bunu seyrediyor, düzeltmek için kılını kıpırdatmıyor” diyen Kavaklı, ‘Yaratılış Kongresi’ne tebliğ sunan ‘ilim insanları’nın materyalizmle savaş açtığını belirtti.

Erdoğan’ın eğitime doğrudan el atması gerektiğini belirten Kavaklı, “Fen bilgisi ders kitapları Kur’anî bakış açısıyla ile yeniden yazdırılmalı. Tarih kitapları, özellikle İnkîlap Tarihi ve Atatürkçülük kitaplarındaki Osmanlı’ya saldıran metinler çöpe atılmalı” dedi.

Kavaklı, Darwin’den Marx’a düşünürlerin eğitim müfredatından çıkarılmasını talep ederek şunları yazdı:

‘Maddeci anlayış kâmil insan yetiştiremez’

“Maddeci Aguste Comte, inkârcı Darwin, varoluşçu Jan Paul Sartre, din halkların afyonudur diyen Karl Marks Batı kültürünün öncüleri, kurucuları ve mimarları. Kiliseyi ve dini düşman ilan ettiler. Seküler ve maddeci bir eğitim anlayışı geliştirdiler.

(…) Maddeci, inkârcı, din karşıtı, evrimci, sadece dünya hayatının imarını hedefleyen bir eğitim anlayışı erdemli ve kâmil insan yetiştiremez.

Biz erdemli, olgun, kâmil insan yetiştiren medeniyetin çocuklarıyız. Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş Veli, Hacı Bayram Veli, İmam Gazali, İbn Sina, İbn Rüşd, İbn Haldun, Bediüzzaman, Ahmedi Hani, Prof. Fuat Sezgin bu medeniyetin evlatları.

Kıtaları ve gönülleri fetheden medeniyetin evlatları, kendi kültür ve medeniyetini yeniden keşfetmeli, geçmişten ilham alarak geleceğin fethine çıkmalı.

Yeni bir başlangıç için Vira Bismillah!..”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar