CerModern’de Hande Fırat’tan resim sergisi

CerModern’de Hande Fırat’tan resim sergisi

Hürriyet gazetesi Ankara temsilcisi Hande Fırat’ın “Hande Fırat: Renklerdir Patlayan” başlıklı sergisi CerModern’de açıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy sergisinin açılışına katıldı.

Cermodern’nin sergiye ev sahipliği yapması sanat çevrelerinde “şaşkınlıkla” karşılandı.

Açılışta konuşan Bakan Soylu, “Aslında bu başka bir hayat. Bu dokunuşlar Allah’ın insanı ne kadar güzel yarattığının bir tercümesidir. Her şey konuşmakla ve sözle olmuyor. Ruh, ellerle birlikte yansıyor. Muhteşem olmuş. Resimleri sadece kendine yapmamış bize de yapmış. Bu benim ummadığım güzel bir sürprizdi” dedi.

Sergiyi gezen Bakan Ersoy da, “İnşallah herkes böyle sanatçı ruhunu ön plana çıkaran girişimlerle sanata katkıda bulunur. İnşallah herkes bu kadar cesur olur” ifadelerini kullandı.

Mesleki stres sebebiyle resim yapmaya başladığını ve yıllardır resim yaptığını söyleyen Hande Fırat, “Stresi atabilmenin tek yolu, ofisten çıkıp kızım uyuduğu an itibariyle sabaha kadar resim yapmaktı. Resim yapmaya devam ettim ve evde adım atacak yer kalmadı. Resimleri bir cesaretle sizlere sunmaya karar verdim” diye konuştu.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar