Celkan’ın ‘Benimle Gelir misin?’ oyunu, Schauspiel Stuttgart tarafından sahnelenecek

Celkan’ın ‘Benimle Gelir misin?’ oyunu, Schauspiel Stuttgart tarafından sahnelenecek

Oyun yazarı Ebru Nihan Celkan’ın kaleme aldığı “Benimle Gelir Misin?” (Last Park Standing) adlı oyun, Almanya’nın en büyük şehir tiyatrolarından Schauspiel Stuttgart tarafından sahnelenecek. Celkan, Schauspiel Stuttgart’ın Türkiye’den sahnelediği ilk oyun yazarı.

Nuran David Çalış’ın yönetmenliğini üstlendiği oyunda Josephine Köhler, Anne-Marie Lux ve Valentin Richter rol alıyor. Oyunun dramaturjisinde Bastian Boẞ ve Sina Katharina Flubacher’in imzası var.

Avrupa ilkgösterimi 31 Ekim’de yapılacak olan oyunun 1 ve 3 Kasım tarihli gösterimlerinin biletlerinin şimdiden tükendiği açıklandı.

Toy İstanbul sahnesinde

Dünya ilkgösterimini 29 Ocak 2019’da Toy İstanbul’da gerçekleştiren oyunun Türkiye prodüksiyonunun yönetmenliğini ise Sami Berat Marçalı üstleniyor. Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Elif Ürse’nin canlandırdığı iki kadının, İstanbul’dan Berlin’e uzanan aşkını konu edinen oyun, 2019/2020 sezonunda da Toy İstanbul’da sahnelenmeye devam ediyor.

“İki kadın, iki şehir, iki ülke gerçekleri. Umut ve Janina, 2013’te İstanbul’da tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Sanki bin yıldır tanıyorlardır birbirlerini. Janina, Umut’un onun yanına, Berlin’e taşınmasını ister. Beş yıllık gelgitlerde yorulan ilişki, iki şehrin bedenlerde ve belleklerde yetiştirdiği değişmeyen hisler, ama bununla beraber Umut’un ve bu ülkede yaşayanların deneyimlediği sürekli değişen ülke koşulları, onları bir karara götürecektir.

Buradayım.

Köklerimiz ne kadar derinde? Ev mi, yuva mı? Zaman her yerde aynı mı? Mücadele mi, aşk mı?”

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal