Cannes’da Onur Ödülü alacak olan Alain Delon’a tepki: ‘Kadın dövenler onursuzdur’

Cannes’da Onur Ödülü alacak olan Alain Delon’a tepki: ‘Kadın dövenler onursuzdur’

Fransız aktör Alain Delon, Cannes Film Festivali’nde Onur Ödülü’ne değer görüldü. Ancak bu karara feministler tepkili. Delon’u cinsiyetçi ve ırkçı olmakla suçlayan feministler, imza kampanyası başlattı. Kampanya şimdiden 25 bin imzaya ulaşmış durumda. .

Medyascope‘tan Burak Tatari’nin haberine göre, 83 yaşındaki aktör daha önceki röportajlarında kendisini “maço” olarak nitelemiş ve daha önce birlikte olduğu kadınları tokatladığını söylemişti. Delon, eşcinsel çiftlerin evlat edinmesine karşı olduğunu açıklamış ve Fransız siyasetinin aşırı sağ figürü Jean-Marie Le Pen’le arkadaşlığı hakkında konuşmuştu.

‘MeToo hiçbir şey öğretmedi mi?’

Fransız bir feminist kolektifi festivali, “Kadın dövenler onursuzdur!” sloganıyla Delon’a ödül verilmesini eleştirdi ve “MeToo hareketi bize hiçbir şey öğretmedi mi?” diye sordu.

Cannes Film Festivali yöneticisi Thierry Frémaux, Alain Delon’a verilen ödülü şu sözlerle savundu: “Yıllar önce söylenen sözleri veya yaşananları bugünden değerlendirmek çok zor.”

Festival yöneticileri Variety dergisine verdikleri röportajda, Delon’un efsane bir aktör olduğunu ve Cannes tarihinin bir parçası olduğunu söylemişlerdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal