Çabalar sonuçsuz kaldı: GezginFest etkinliği iptal edildi

Çabalar sonuçsuz kaldı: GezginFest etkinliği iptal edildi

Bu yıl 20 – 23 Haziran tarihleri arasında Gevaş’ta yapılması planlanan GezginFest hakkında kaymakamlığın verdiği iptal kararı tüm çabalara rağmen değişmedi.

Van Gevaş Kaymakamlığının geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen GezginFest Van için verdiği iptal kararı yapılan görüşmelerin sonuç vermemesi nedeniyle değişmedi.

İptal kararının ardından festival yönetimi ve Van’daki kuruluşlar Van Valiliği ve Gevaş Kaymakamlığından görüşme talep etmişti. Görüşmelerin ardından Festival Yönetiminin ve Van’daki kuruluşların festivalin iptal edilmemesi yönündeki çabaları sonuçsuz kaldı.

Gerekçe ‘teknik’ yetersizlik

Güvenlik, otopark, çit, dedektör gibi teknik yetersizlikler ileri sürülerek verilen iptal kararına ilişkin ilerleyen saatlerde festival yönetiminden açıklama bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen GezginFest Van etkinliğinin bu yıl 20 – 23 Haziran tarihlerinde Van’ın Gevaş ilçesinde yapılacağı duyurulmuştu.

İnternet üzerinden biletlerin satışa çıkarıldığı 6 Haziran tarihinde Gevaş Kaymakamlığı etkinliğin iptal edildiğini duyurmuştu. Kaymakamlığın yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde bir etkinlik geçirmeleri için gerekli teknik şartlar sağlanamadığından GezginFest Van Gençlik Festivali isimli organizasyona Kaymakamlığımız tarafından izin verilmemiştir” denmişti.

 

Kaynak: Evrensel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar