Burhan Sönmez’den yeni roman: Labirent

Burhan Sönmez’den yeni roman: Labirent

Burhan Sönmez’in “Labirent” adlı yeni romanı 14 Eylül’de İletişim Yayınları’nca okura sunulacak. “Labirent”, Burhan Sönmez’in “Kuzey”, “Masumlar” ve “İstanbul İstanbul”un ardından gelen dördüncü kitabı.

Öte yandan kitabın başka dillere çevri anlaşmaları, henüz Türkçede yayımlanmadan önce yapıldı. Yazarı yurtdışında temsil eden Kalem Ajans’ın sahibi Nermin Mollaoğlu, sosyal medya duyurusunda “Neredeyse bir yıl önce romanı okumuştuk. Örnek çevirileri, kitap fuarlarında tanıtımları yapıldı ve İngilizceden Malayalam diline, Fransızcadan Arapçaya, Bulgarcadan Almancaya daha Türkçesi basılmadan hakları satıldı” diye yazdı.

Kitap yayınevince şu sözlerle tanıtılıyor:

İntihar etmek isteyen genç bir müzisyen, gözünü hastanede açar. Hiçbir şey anımsamaz, şarkılarını bile. Toplumsal bellek ile kişisel belleğin birbirine karıştığı, her şeyin ölü bir tarihin parçası haline geldiği yerde, kuşku duymadığı tek gerçek vardır: Kaburgası kırık bedeni. Kendisine benzeyen bir kentte, unutmanın lanet mi yoksa lütuf mu olduğunu bilmeden, çıkış arar. Saatler, aynalar, deniz fenerleri. Labirent, yüzeyde hüzünle akan, derinde keskin akıntılara kapılan bir yeni çağ romanı.

Kitaptan bir alıntı ise şöyle:

“Evet. Genç bir adam ormanda kaybolmuş. Günler sonra yaşlı birine rastlamış. Yaşlı adam da uzun zamandır ormanda kayıpmış ve genç adama çıkış yolunu birlikte aramayı önermiş. Olmaz, demiş genç adam, seninle zaman yitiremem, çıkış yolunu bilseydin şimdiye kadar bulurdun. Ama, demiş yaşlı adam, ben çıkmayan yolları öğrendim. Hikâye böyleydi, değil mi?”

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal