Burhan Kuzu’ya hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Müjdat Gezen hakkında zorla getirilme kararı

Burhan Kuzu’ya hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Müjdat Gezen hakkında zorla getirilme kararı

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin (MGSM) kundaklanmasından sonra yaptığı basın açıklamasında eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu’ya hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davaya mazeretsiz katılmayan sanatçı Müjdat Gezen hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı.

İstanbul 67. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına müşteki Burhan Kuzu’nun avukatı Cüneyd Gülcan katıldı. Sanatçı Müjdat Gezen’in duruşmaya katılmadığı, avukatının da mazeret bildirmeden duruşmaya gelmediği tutanaklara kaydedildi.

Kuzu’nun avukatı Cüneyd Gülcan, “Davaya katılmak istiyoruz. Sanık hakkındaki şikâyetimiz devam etmektedir. Sanık 4. celse olmasına rağmen gelmemiştir. Hakkında zorla getirme emri çıkarılmasını talep ediyoruz” dedi.

Son iki celsedir mazeretsiz duruşmalara katılmayan ve bu celsede de herhangi bir mazeret bildirmeden duruşmaya gelmeyen Gezen hakkında bir sonraki celseye zorla getirilmesine karar verildi.

Gezen’in hapsi isteniyor

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’nun suç duyurusu üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Gezen’in, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin (MGSM) kundaklanmasından sonra yaptığı açıklamada Kuzu’ya hakaret ettiği belirtiliyor.

İddianamede, sanatçının “hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal