Bu hafta gösterime giren ‘Kovan’ın tüm gişe geliri AHBAP’a

Bu hafta gösterime giren ‘Kovan’ın tüm gişe geliri AHBAP’a

Bu hafta üçü yerli, dördü yabancı, yedi film gösterime giriyor.

Eylem Kaftan’ın yönetmenliğini yaptığı, Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu ve Dizem Kaftan’ın rol aldığı “Kovan” adlı film bu hafta gösterimde. Filmin tüm gişe geliri Haluk Levent’in yönetim kurulunda olduğu AHBAP’a bağışlanacak.

Kaftan’ın ilk uzun metrajlı filmi olan “Kovan”da annesinin hastalığı üzerine Almanya’dan Artvin’e gelip arıcılıkla uğraşmaya başlayan bir kadının hikâyesi anlatılıyor.

Ekim 2019’da Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde galası gerçekleştirilen film, Antalya Film Forum Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu ödülü kazandı. Malatya Film Festivali’nde en iyi yönetmen ödülünü alan film Kayseri Film Festivali’nde en iyi görüntü yönetmeni ödülüne değer görüldü.

‘David Copperfield’ın Çok Kişisel Hikâyesi’

19. yüzyılın en büyük roman yazarlarından Charles Dickens’ın eserinden uyarlanan “David Copperfield’ın Çok Kişisel Hikâyesi” haftanın öne çıkan bir diğer yapımı.

Armando Iannucci’nin yönetmenliğinde çekilen filmde doğumundan itibaren belli başlı talihsizlikler geçiren ve türlü badireler atlatan David Copperfield’ın yeryüzünde kendine bir yer edinme çabası anlatılıyor.

Dev Patel’ın David Copperfield’a hayat verdiği filmde Peter Capaldi, Hugh Laurie, Tilda Swinton ve Ben Whishaw rol alıyor.

‘Sekiz Yüz’

Çinli yönetmen Hu Guan imzası taşıyan “Sekiz Yüz” adlı filmde 1937 yılında Şangay’da Japon ordusuna karşı savaşan 800 Çinli asker ve sivilin hikâyesi anlatılıyor.

Başrollerinde Zhi-zhong Huang, Zhang Junyi, Hao Ou ve Wu Jiang’ın yer aldığı film, Çin’de büyük bir gişe başarısı elde etti.

‘Ölümsüzlerin Savaşı’

Joe Lujan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Ölümsüzlerin Savaşı” adlı filmde müttefik hâline gelen Trikalypse ile isyancıların, hüküm süren Dominion’a karşı verdikleri özgürlük savaşı anlatılıyor.

Eric Roberts, Mindy Robinson, Bill Oberst Jr. ve Ronnie Nanos’ın rol aldığı film haftanın aksiyon seçeneği.

‘Ormandaki Cadı’

Jordan Barker’ın çektiği “Ormandaki Cadı” adlı filmde üniversite öğrencisi Jill ve arkadaşlarının kış tatilinde yaşadığı gerilimli olaylar konu ediniyor.

Korku ve gerilim türündeki filmde Hannah Kasulka, Craig Arnold, Sasha Clements, Corbin Bleu ve Alexander De Jordy rol alıyor.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal