Bu hafta gösterime giren filmler

Bu hafta gösterime giren filmler

Bu hafta ikisi yerli, altı yapım gösterime girdi.

7 Eylül Cuma günü gösterime giren Auter Christian Petzold’un yönettiği “Transist”, Per Fly’ın yönettiği ve oyuncuları arasında Belçim Bilgin’in de olduğu “Komplo”, Albert Hughes’in yönetmenliğinde hayat bulan “Alfa Kurt”, Noel Cleary ile Sergio Delfino’nun yönetmenliğini beraber üstlendiği “Arı Maya 2: Bal Oyunları” filmleri, haftanın yabancı yapımları.

Kırk yıllık bir aradan sonra Süleyman Mert Özdemir tarafından tekrar çekilen “Keloğlan” ve Ahmet Karaman’ın yönetmenliğini üstlendiği “Baba Nerdesin Kayboldum” filmleri ise bu haftanın yerli yapımları.

Sinemaseverleri bekleyen altı filmin detayları şöyle:

Transit

“Yüzündeki Sır” ve “Barbara” filmlerinin yönetmenliğini yapan Alman yönetmen Auteur Christian Petzold imzalı ve ilk gösterimini Berlin Film Festivali’nde gerçekleştiren “Transit” filminde Paula Beer, Maryam Zaare ve Godehard Giese gibi isimler rol alıyor.

Anna Seghers’in 1942 yılında Marsilya’da yazdığı “The Seventh Cross” isimli romanından uyarlanan filmde, Avrupa’nın geçmişindeki olaylar ışığında günümüzün göçmen krizi işleniyor.

 

Alfa Kurt

Albert Hughes’in yönetmenlik koltuğuna oturduğu “Alfa Kurt” filminin başrollerini Kodi Smit-McPhee, Johannes Haukur Johannesson ve Natassia Malthe  paylaşıyor.

Günümüzden yirmi bin yıl öncesinde buzul çağında geçen filmde, sürüsünden ayrı düşen bir kurt ile ilk kez çıktığı avda yaralanarak kabilesi tarafından ölüme terk edilen bir adamın hikâyesi anlatılıyor.

 

Komplo

Per Fly’ın yönetmenliğini üstlendiği “Komplo” gerçek bir hikâyeden uyarlandı. Aralarında Belçim Bilgin’in de buluduğu oyuncu kadrosunda Oscarlı aktör Ben Kingsley, Theo James ve Jacqueline Bisset yer alıyor.

Birleşmiş Milletler temsilcisi Michael Soussan’ın Irak’ın işgal döneminde yaşadıklarını ve “Oil for Food” programına topladığı bağışların anlatıldığı film, Michael Soussan’ın “Backstabbing for Beginners: My Crash Course in International Diplomacy” kitabından uyarlandı.

 

Arı Maya 2: Bal Oyunları

Yönetmenliğini Sergio Delfino ve Noel Cleary’nin birlikte üstlendiği “Arı Maya 2: Bal Oyunları” animasyonunu Coco Jack Gillies, Benson Jack Anthony ve Richard Roxburgh gibi isimler seslendiriyor.

Filmde Arı Maya ve arkadaşlarının dayanışma ve takım arkadaşlığına vurgu yapılarak yaşadıkları maceralar anlatılıyor.

 

Keloğlan

Süleyman Mert Özdemir’in yönetmenliğinde çekilen “Keloğlan” filminin başrollerini Atilla Doğukan Türkyılmaz, Yağmur Ün ve Asuman Dabak gibi oyuncular paylaşıyor.

Kırk yıl aradan sonra tekrar çekilen filmde Keloğlan ve arkadaşlarının, hayvanlara eziyet edenlere karşı girdikleri maceralar anlatılıyor.

 

Baba Nerdesin Kayboldum

Yönetmenliğini Ahmet Karaman’ın üstlendiği “Baba Nerdesin Kayboldum” filminde Baran Akbulut, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Yiğit Kirazcı gibi isimler yer alıyor.

Filmde babasının ölümünün ardından artık hayata başka açılardan bakan bir gencin, kendini, yıllar önce reddettiği yaşamın içinde bulması konu ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal