Bir baba-oğul hikâyesi: ‘Güzel Oğlum’ gösterimde

Bir baba-oğul hikâyesi: ‘Güzel Oğlum’ gösterimde

Bu hafta dördü yerli, beşi yabancı, dokuz film gösterime giriyor.

“Çölde Kutup Ayısı”, “Kırık Çember” ve Belgica” adlı filmleriyle tanınan Felix Van Groeningen’in yönetmenliğinde çekilen “Güzel Oğlum” adlı film, David ve Nic Sheff’in anılarını içeren ve 2008 yılında yayımlanan “Beautiful Boy: A Father’s Journey Through His Son’s Addiction” adlı kitaptan sinemaya uyarlandı. Filmin senaryosunu Felix Van Groeningen ile Oscar ödüllü  yazar Luke Davies kaleme aldı.

“12 Yıllık Esaret”ile “Ay Işığı” adlı filmlerin Oscar ödüllü yapımcılarının yeni filmi olan “Güzel Oğlum”un başrollerini Steve Carell ve Timothée Chalamet paylaşıyor. Onlara Maura Tierney, Amy Ryan ve Kaitlyn Dever eşlik ediyor.

Film David ve uyuşturucu bağımlısı oğlu Nick’in hikâyesini konu ediniyor. Annesi ile babası boşanan Nick’in velayeti annesine verilse de babası onu ihmal etmemeye çalışır. Nick’in yaşamındaki değişim kısa sürede ailesinin dikkatini çeker. Bu değişimin üstüne düşen David, oğlunun uyuşturucu bağımlısı olduğunu öğrenir. David, oğlunu iyileştirmek için elinden geleni yapacaktır.

‘İstila Altında’

“İstila Altında” adlı filmin yönetmenliğini “Maymunlar Cehennemi: Başlangıç”, “Kumarbaz”, “Kaçış” adlı filmleriyle tanınan Rupertt Wyatt üstleniyor. Filmin başrollerini Altın Küre ve Emmy ödüllü Amerikalı oyuncu John Goodman , “Korku Seansı” adlı filmle tanınan oyuncu Vera Farmiga ve “Ay Işığı” adlı filmde rol alan Ashton Sanders paylaşıyor.

Chicago’da geçen hikâye de bölgenin dünya dışı varlıklar tarafından istilasından on yıl sonra, işgalcilerle işbirliği yapanlarla muhalif olanlar arasındaki mücadeleye odaklanılıyor.

‘Türk İşi Dondurma’

Can Ulkay’ın yönetmenliğinde çekilen” Türk İşi Dondurma” adlı filmin senaryosunu Gürkan Tanyaş kaleme alıyor. Ali Atay ile Erkan Kolçak Köstendil’in başrolleri paylaştığı filmde onlara Şebnem Bozoklu, Will Thorp, Marlen Mathews ve Tristan Alexander eşlik ediyor. Filmin müzikleri Fahir Atakoğlu’nun imzasını taşıyor.

Filmde, Birinci Dünya Savaşı sırasında Avustralya’dan Osmanlı’ya destek olmaya çalışan iki arkadaşın öyküsü anlatılıyor. Avustralya’da yaşayan iki arkadaş, geçimlerini devecilik yaparak ve el arabasında dondurma satarak sağlamaktadır. 1915’te savaşın çıktığını duyunca Çanakkale’ye, cepheye gitmeyi isteyen iki arkadaşın adadan çıkmaları engellenir. Bunun üzerine onlar da savaşa bulundukları yerden katılmaya karar verirler.

‘Güven’

Yönetmenliğini ve senaristliğini Sefa Öztürk’ün üstlendiği “Güven” adlı filmde Gözde Çığacı, Bülent Çolak, Ahmet Kaynak ve Serkan Keskin rol alıyor. Filmde aşk, sadâkat ve aile bağları kavramları sorgulanıyor.

Evli olan Ali ile Meryem, görünüşte sıradan bir ailedir. Meryem’in Ali ile evlenmeden önce âşık olduğu Ferit’ten bir çocuğu vardır. Ali hem Meryem’i hem de çocuğunu bağrına basmıştır. Fakat yıllar sonra Ferit’in ortaya çıkmasıyla hayatları altüst olur. İkilemde kalan Meryem’in tavırları, Ali’yi ondan uzaklaştırmaya başlar. Bu esnada Ferit’in öldürülmesi, Ali ile Meryem arasındaki gerilimi artırır.

‘Mucizeler Parkı’

Dylan Brown’ın yönetmenliğinde çekilen “Mucizeler Parkı” adlı animasyon filmin seslendirme kadrosunda Brianna Denski, Ken Hudson Campbell, Jennifer Garner, John Oliver ve Matthew Broderick yer alıyor.

İyimser ve hayalperest bir kız olan June, yaşıtlarının ötesinde bir yaratıcılığa sahiptir. Bir gün ormanda gezintiye çıkan June, burada gördüğü bir kelebeğin peşine takılarak ormanın derinliklerine ilerler. June, kendini Wonderland adında devasa büyüklükteki bir eğlence parkında bulur. Bu oyun parkının tam da düşlediği yer olduğunu düşünen June, aslında bunun kendi hayal ürünü olduğunu fark eder. Tehlike altında olan parkı kurtarabilecek tek kişi olan June’a sevimli dostları da eşlik edecektir.

‘Kadavra’

Brian Sieve’in senaryosunu yazdığı ve Diederik Van Rooijen yönetmenliğini üstlendiği  “Kadavra” adlı filmin başrollerini Shay Mitchell ve Kirby Johnson paylaşıyor. Onlara Stana Katic, Grey Damon ve Nick Thune eşlik ediyor.

Uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele eden Megan Reed, bu yüzden polislik mesleğini bırakmak zorunda kalmıştır. Megan, bağımlılığını yendiği hastanenin gece vardiyasında bekçi olarak çalışmaya başlar. Bir gece bu hastaneye vahşice katledilmiş bir kadın cesedi getirilir. Bir şeytan çıkarma ayininde hayatını kaybeden kadın, bazı tuhaflıkları da beraberinde getirmiştir. Kilitli olan binada ceset ile tek başına kalan Megan için yaşam mücadelesi başlamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal