Bir ailenin, kendilerine tıpatıp benzeyen düşmanlarıyla mücadelesi: ‘Biz’ gösterimde

Bir ailenin, kendilerine tıpatıp benzeyen düşmanlarıyla mücadelesi: ‘Biz’ gösterimde

Bu hafta altısı yerli, dördü yabancı, on film gösterime giriyor.

“Biz” adlı film, 2017 yapımı “Kapan” adlı filmi Oscar’a değer görülen oyuncu, yazar, yapımcı ve yönetmen Jordan Peele’in imzasını taşıyor. Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss ile Tim Heidecker’in başrolleri paylaştığı filmde, onlara Yahya Abdul-Mateen II, Anna Diop, Madison Curry eşlik ediyor.

Adelaide Wilson, geçmişten gelen ve çözülemeyen bir travmanın etkisindedir. Ürkütücü bir dizi tesadüf yaşayan Adelaide, ailesinin başına da kötü bir şey geleceğine yönelik sanrılara kapılır. Adelaide ve ailesi, arkadaşları ile plajda gergin bir gün geçirdikten sonra tatil evlerine dönerler. Evde TV izleyen aile fertleri, karanlık gecede garaj yolunda el ele tutuşmuş 4 kişinin siluetini görürler. Bir şekilde eve giren bu dört kişinin aslında kendilerinin birebir kopyaları olduğu fark eden aile, hayatta kalma mücadelesi verecektir.

‘Soğuk İntikam’

Yönetmenliğini Hans Peter Moland’ın üstlendiği “Soğuk İntikam” adlı filmin başrolünde, “Schindler’in Listesi” adlı filmdeki performansıyla en iyi erkek oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne değer görülen Liam Neeson yer alıyor. Ona Tom Bateman, Tom Jackson ile Emmy Rossum eşlik ediyor.

Sessiz sakin bir aile babası olan Nels’in mesleği kar temizleyiciliğidir. Rocky Dağları’ndaki bir kulübede eşiyle mutlu bir yaşam süren Nels, oğlunun bir uyuşturucu baronu tarafından öldürüldüğünü öğrenince bu çok sevdiği yerden ayrılmak zorunda kalır. Oğlunun intikamını almak için yola düşen Nels’in tek amacı uyuşturucu kartelini yok etmektir.

‘Küçük Kardeşim Mirai’

Oscar adaylığı bulunan Akademi ödüllü Japon yönetmen Mamoru Hosoda’nın imzasını taşıyan “Küçük Kardeşim Mirai” adlı animasyon filmin seslendirme ekibinde Masaharu Fukuyama, Haru Kuroki, Koji Yakusho ile Rebecca Hall yer alıyor.

Dört yaşındaki Kun’un hayatı yeni doğan kardeşi Mirai ile altüst olur. Bugüne kadar ailesin gözdesi olan Kun, kendisine yeterince ilgi gösterilmediğini düşünerek Mirai’yi kıskanmaya başlar. Bir gün bahçede tek başına oynarken gizemli bir yer keşfeden Kun için yeni ve büyülü bir dünyanın kapısı aralanmıştır. Bu yer sayesinde zaman yolculuğuna çıkabilen Kun, yaşadıklarıyla olgunlaşacak ve iyi bir ağabey olmaya çalışacaktır.

‘Anadolu Turnesi’

Deniz Tortum ile Can Eskinaz’ın yönetmenliğinde çekilen “Anadolu Turnesi” adlı filmde Cem Celal Bilge, Uğur Deynekli, Mert Coşar ile Mustafa C. Aydın rol alıyor.

Türkiye’nin farklı yerlerinden gelip İstanbul’da buluşan dört genç, saykedelik rock grupları Venus Music Peace Band ile 2014 yılı yaz ayında Anadolu’ya turneye çıkarlar. 80 model bir Vosvos’a tüm ekipmanlarını yükleyen grup, gittikleri şehirlerde bulabildikleri her yerde müziklerini icra ederler. Film, geçtiği dönemin siyasi ve sosyal sürecine de ışık tutuyor.

‘Ali’

Ramazan Özer’in yönetmenliğinde çekilen “Ali” adlı filmde Gürbey İleri, Karel Gültekin, Hakan Meriçliler, Semra Dinçer, Köksal Engür, Baran Şükrü Babacan ile Tolga Canbeyli rol alıyor.

Gerçek bir hikâyenin anlatıldığı film, mide kanserine yakalanan genç bir adam olan Ali’nin yaşadığı zorluklara odaklanıyor. Film, Amasra’da balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Ali’nin karışık yaşamı ve ilk aşk deneyimi üzerinden şekilleniyor. Gemilerde çalışan babasının yanında balıkçılığı öğrenen Ali’nin mide kanserine yakalanması, hem onun hem de babasının hayatına yön veriyor.

‘Kuzular Kurtlara Karşı 2’

Vladimir Nikolaev’in yönetmenliğinde çekilen “Kuzular Kurtlara Karşı 2” adlı animasyon filmi, 2016 yapımı “Kuzular Kurtlara Karşı” adlı filmin devam halkası.

Kasabanın birinde kurtlar ve kuzular, mutlu bir yaşam sürerler. Kurtların ve kuzuların bir arada yaşadığı haberi, kara kurtların efendisi Gark’ın kulağına gider. Gri adlı kurdun öncülüğündeki bu sürüyü dağıtmaya karar veren Gark, hemen yola koyulur. Gri’nin kabilesi ve Gark’ın kara kurtları zor bir mücadeleye girişecektir.

‘Özgür Dünya’

Faruk Aksoy ile Şevki Es’in yönetmenliğini üstlendiği “Özgür Dünya” adlı filmin başrollerini Rabia Soytürk ve Murat Serezli paylaşıyor. Onlara Gürbey İleri, Hayal Köseoğlu ve Sami Aksu eşlik ediyor.

Filmde babası, arkadaşları ve özgürlüğü için savaşmak zorunda kalan genç bir kadın olan Aslı’nın hikâyesi anlatılıyor. Aslı ve babası, tasarladıkları yapay zekâ ile yönetilen yeni bir oyunu piyasa sürmeye hazırlanırlar. Dünyada bir ilk olacak bu oyundan sağlanacak gelir ise düşmanlarını harekete geçirmiştir. Gerçek hayatta yaşanan çekişmeler bu defa oyun dünyasına evrilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal