Beyoğlu Kaymakamlığı kadın yürüyüşünü yasakladı: İstanbul Kadın Platformu çağrısını tekrarladı

Beyoğlu Kaymakamlığı kadın yürüyüşünü yasakladı: İstanbul Kadın Platformu çağrısını tekrarladı

İstanbul 25 Kasım Kadın Platformu, Beyoğlu Kaymakamlığı’nın kadınların bugün Taksim’de yapacağı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü yürüyüşünü yasaklamasının ardından bir açıklama yaparak eylem çağrısını tekrarladı.

Beyoğlu Kaymakamlığı’nın açıklamasında şöyle denilmişti:

“25.11.2019 günü saat 19.00’da idaremiz Tünel Meydanda ‘Kadına yönelik şiddete, cinayete, tacize, tecavüze, cinsel istismara karşı isyanımızı büyütüyoruz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde buluşuyoruz’ sloganı ile sosyal medya hesapları üzerinden çağrılar yapıldığı tespit edilmiştir. Söz konusu toplantı ve gösteri yürüyüşü Beyoğlu Kaymakamlığı’nın 24/11/2019 tarih ve 34255955.17381.2019/2804 sayılı kararı ile yasaklandığı kamuoyuna duyurulur.”

‘Kadınların değil, erkek şiddetinin engellendiği bir dünya için’

İstanbul 25 Kasım Kadın Platformu, kaymakamlığın yasak kararının ardından şu açıklamayı yaptı:

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü yasaklamak tüm kadınların her gün karşı karşıya kaldığı şiddeti görünmez kılmak demektir. Kadınların değil, erkek şiddetinin engellendiği bir dünya için 25 Kasım’a sahip çıkmaya Taksim sokaklarına çağırıyoruz; çağrımızı tekrarlıyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal