Berna Laçin’e 6 aydan 1 yıla hapis istemiyle dava açıldı

Berna Laçin’e 6 aydan 1 yıla hapis istemiyle dava açıldı

Twitter üzerinden yaptğığı paylaşımlar üzerine “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” gerekçesiyle Oyuncu Berna Laçin’e dava açıldı.

Twitter’da çocuklara yönelik cinsel istismar ve öldürme olaylarının arttığı dönemde çeşitli paylaşımlar yapan, en son idam kararına karşı “İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı” paylaşımında bulunan Berna Laçin’in 6 aydan 1 yıla kadar hapsi talep edildi. 3 Temmuz 2018 Salı günü paylaşılan yoruma “ halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” gerekçesiyle dava açıldı.

İddianamede; Müslümanların kutsal saydığı topraklara hiçbir sayısal veri olmadan saldırmak, halkı bozguna uğratmak, huzur ve refah ortamını bozmaya girişmek, dini değerlere saygızılık göstermek gibi çeşitli maddeler yer alıyor. Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianeme doğrultusunda, Berna Laçin’in hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Berna Laçin,  yapılan art niyetli iddialara şöyle cevap vermişti: “İslamiyet ile ilgili tek kelime etmedim, kendi dinime niye laf edeyim! Deli miyim! Medine’yi bir şehir olarak söyledim! İçindeki kutsalı ayrı, şehirlerin bugünkü toplum düzeni içinde yaşayanlar ayrı! Medine’de yaşayan Arapları kutsal saymak nasıl bir anlayış! Art niyetin de böylesi!”

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal