Banksy’nin çevrimiçi ‘ev eşyaları’ dükkânı açıldı

Banksy’nin çevrimiçi ‘ev eşyaları’ dükkânı açıldı

Banksy, ekim ayının başında Croydon’da GrossDomesticProduct™ isimli bir pop-up “ev eşyaları dükkânı” açarak Londra’ya yeni bir imza atmıştı. Kapısı hiçbir zaman açılmayacak dükkânın vitrininde teşhir edilen ürünlerin satışının çevrimiçi dükkân açılınca yapılacağını ve gelirin göçmenler için harcanacağı belirtilmişti.

Banksy’nin böyle bir dükkân açma fikri, bir kartpostal şirketinin onun ismini kullanmasını engelleme motivasyonuyla şekillenmişti.

Croydon’daki dükkân geçtiğimiz haftasonu kapandı ve Banksy, “Sanat, birtakım ev eşyaları ve hayal kırıklığı” satacağı GrossDomesticProduct™ adlı çevrimiçi dükkânı açtığını duyurdu.

Dükkânın açılış sayfası ziyaretçilerini “Zenginler için çözümler” cümlesiyle karşılıyor. Dükkândaki ürünleri inceleyip seçmek için 28 Ekim’e kadar süre tanındı. Bu zaman zarfında alım yapmak herkes bir ürün seçerek sitede yer alan soruyu cevaplayacak. Ardından alıcılar, katılımcılar arasından rastgele seçilecek.

Ürünlerin hepsinin mümkün olduğunca çeşitli malzemelerin geri dönüştürülerek yaratıldığı not edildi. GrossDomesticProduct™ sayfasında belirli aralıklarla yeni ürün serilerinin satışa çıkacağını anlıyoruz.

Saat, mug, dekorasyon ürünleri, tişört, oyuncak gibi Banksy imzalı türlü “distopik” ürünlerin yer aldığı dükkân şuradan bakılabilir.

 

Kaynak: Bantmag.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar