Bakanlık tiyatro, opera ve bale gösterileri için getirilen yasağı iptal etti

Bakanlık tiyatro, opera ve bale gösterileri için getirilen yasağı iptal etti

Kültür ve Turizm Bakanlığı, gelen yoğun tepkilerin ardından tiyatroların kapatılması ve açık hava etkinliklerinin yasaklanması kararını iptal etti.

Pandemi gerekçe gösterilerek açık alanlarda konser, gösteri, tiyatro, festival vb. etkinliklerin yasaklanması kararına birçok özel tiyatro tepki göstermişti. Tepkilerin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı, söz konusu yasakların Covid-19 tedbirlerine uyulması koşuluyla açık ve kapalı mekânlarda sahnelenecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsillerini kapsamayacağını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarımız ile yaptığımız değerlendirmeler neticesinde, açık ve kapalı mekânlarda sahnelenecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsilleri, Bakanlığımızca 23 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ndeki kurallara uyulmak koşulu ile Hıfzıssıhha Kurullarınca alınan kararların kapsamı dışına alınmıştır.”

https://twitter.com/TCKulturTurizm/status/1305912565596389376?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1305912565596389376%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.evrensel.net%2Fhaber%2F414152%2Fbakanlik-tiyatro-opera-ve-bale-gosterileri-icin-getirilen-yasagi-iptal-etti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal