Baba Zula’dan üç şarkılık mini albüm

Baba Zula’dan üç şarkılık mini albüm

Etnik-elektronik tarzda müzik üreten grup Baba Zula, üç şarkıdan oluşan “Kızıl Gözlüm” adlı mini albümünü Glitterbeat Records etiketiyle dünya genelinde yayımladı.

Mini albüm, oryantalizan enstrümanları elektronik öğelerle harmanlayarak kendine özgü bir ritim yakalayan grubun eylül ayında yayımlanacak olan “Derin Derin” adlı albümünün de  müjdecisi.

“Kızıl Gözlüm”ün kapak tasarımı Esma Ertel ile grubun kurucusu Murat Ertel’in imzasını taşıyor. Çalışmada Murat Ertel’in babası ve Türkiye’de grafik sanatının öncüsü Mengü Ertel’in eserleri kullanıldı.

“Kızıl Gözlüm”e adını veren şarkı, Murat Ertel’in prodüktörlüğünde kaydedildi. Hüseyni makamının synth davulları ile senkronize edildiği ve Anadolu’dan psikedelik dokuların kullanıldığı şarkı, grubun diğer kurucusu olan Levent Akman’ın bendir ve kaşık, Periklis Thsoukalas’ın da elektro ud performanslarını içeriyor.

Mini albümdeki diğer bir şarkı olan “Kervan Yolda” ise, “Derin Derin” albümünde de yer alacak. Şarkının iki farklı remix’i bulunuyor.

Öte yandan Baba Zula, 19 Haziran’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek Franz Ferdinand konserinin de açılış grubu olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal