Ayrımcılıkla nasıl mücadele edilir?

Ayrımcılıkla nasıl mücadele edilir?

Ayrımcılığa maruz bırakılmış kadınlar ve çocuklara yönelik faaliyet gösteren Sulukule Gönüllüleri Derneği, Tarlabaşı Toplum Merkezi ve Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, hikâyelerini ve tecrübelerini “Ayrımcılıkla Mücadelede Dayanışma Pratikleri” başlıklı panelde paylaşacak.

“Ayrımcılıkla Mücadelede Dayanışma Pratikleri” başlıklı panel, 4 Ocak Cuma günü 19.00-20.30 saatlerinde İstanbul’da Hrant Dink Vakfı’nın Anarad Hığutyun Binası’ndaki Havak Salonu’nda düzenlenecek.

Sulukule Platformu’nun bir parçası olan Sulukule Gönüllüleri Derneği,  yıkım alanında gönüllü çalışan kişilerce 2010 yılında kuruldu. Dernek söyleşide, okulu terk etmeyi önlemek, kadınların ve çocukların sahip oldukları haklar üzerine farkındalık yaratmak üzerine yürüttükleri faaliyetleri aktaracak.

Tarlabaşı’ndaki bölge sakinlerinin kent yaşamına eşit katılımını desteklemek amacıyla 2006 yılında kurulan Tarlabaşı Toplum Merkezi, yoksullukla mücadele eden, sosyal hayattan dışlanan Tarlabaşı sakinleri için yaptıkları çalışmaları ve savunuculuk faaliyetlerini paylaşacak.

2000 yılında karma bir grup tarafından kurulan, bugünse çoğunlukla kadınların yer aldığı Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ise katıldığı çalışmalar üzerinden gönüllü olmanın önemine, paylaşmanın ve dayanışmanın gücüne değinecek.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal