Axolotl Senaryo Armağanı başvuruları için son bir hafta

Axolotl Senaryo Armağanı başvuruları için son bir hafta

Aralık 2019’da yayın hayatına başlayan ve her sayısında lens bazlı medyayla üretim yapan sanatçıların metinlerine yer veren Axolotl mecmuasının dört ayrı projeye vereceği Axolotl Senaryo Armağanı başvuruları 31 Mart’ta sona erecek.

Yönetmen Kaan Müjdeci ile İstanbul Deneysel Film Festivali’nin kurucu yönetmeni Yavuz Gözeller’in emekleriyle hayata geçirilen yeni edebiyat mecmuası Axolotl, senaryo armağanı düzenliyor.

Yarışma kapsamında uzun metrajlı kurmaca film senaryoları ve çizgi dışı sinema projeleri başvuruları dört ayrı kategoride değerlendirilecek ve her biri 10 bin TL ile ödüllendirilecek.

Sinemanın farklı alanlarında yetkinlik kazanmış dört kişiden oluşan jüri, dört kategoride üçer aday belirleyecek ve  toplam 12 projeyi değerlendirerek birincileri seçecek.

Değerlendirme yapılacak dört kategori ise şöyle: Henüz filme çekilmiş bir senaryo kaleme almamış yazarların senaryolarının değerlendirileceği Axolotl İlk Senaryo Armağanı, komedi, korku, gerilim, fantastik, bilim-kurgu gibi janrlarda kaleme alınmış senaryoların değerlendirileceği Axolotl Tür Filmi Armağanı, bunların dışında kalan uzun metrajlı kurmaca film senaryolarının değerlendirileceği Axolotl Kurmaca Film Armağanı ve Ulus Baker anısına verilecek, klasik anlatım tekniklerine uymayan, çizgi dışı film projelerinin değerlendirileceği Ulus Baker Çizgi Dışı Film Armağanı.

Senaryo başvuruları, 30 Mart 2020 tarihine kadar axolotlmecmua@gmail.com adresine gönderilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal