‘Atiye’ setindeki ölüm haberine yapım şirketi ve oyunculardan açıklama

‘Atiye’ setindeki ölüm haberine yapım şirketi ve oyunculardan açıklama

Netflix’te yayımlanacak olan “Atiye” (The Gift) adlı dizinin setinde çalışan Hasan Karatay’ın sette geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetmesi üzerine yapım şirketi OG Medya’dan ve dizide rol alan oyunculardan açıklama geldi.

Dizinin setinde boya yapmak için çıktığı merdivenden düşerek yaşamını yitiren Hasan Karatay’ın amcası Bektaş Karatay, yeğeninin sigortasız çalıştığını belirtmişti.

Yapım şirketi OG Medya, medyaya yansıyan haberlerin yanlış olduğunu belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şirketimizin yapımcılığını üstlendiği ‘Atiye’ dizisinin dekor hazırlıkları sırasında gerçekleşen kazanın ardından hastaneye kaldırılan Hasan Karatay’ın hayatını kaybetmesini derin bir üzüntü ile karşılıyoruz.

Medyaya yansıyan, bizi de derinden üzen elim kaza ve acı kayıp nedeniyle; bir takım gerçek dışı haberler yapılarak toplum yanlış bilgilendirilmektedir.

Tüm şeffaflığıyla hukuki sürecin tamamlanmasının ardından kamuoyuna gerekli açıklama yapılacaktır.

Bu talihsiz kaza ve acı kayıp nedeniyle, Hasan Karatay’ın ailesine, ve dostlarına başsağlığı dileriz”

Dizinin başrol oyuncularından Beren saat şunları söyledi:

“Şahsen tanışmamıştık henüz ama bugün ailenin kadınlarının ağıtlarından tanıma fırsatım oldu seni Hasan. ‘Oralar görünmez’ denilse de, boyadığın duvarların kenarlarını titizlikle tamamlamak isterken başına gelmişti bu kaza. Yine güzel bir yürek, yine zamansız bir veda. Biz kenarı, köşesi senin hayal ettiğin kadar kusursuz bir iş çıkarmak için çalışmaya devam ediyor olacağız. Işıklar içinde uyu..”

Dizinin bir diğer başrol oyuncusu Metin Akdülger ise şu açıklamada bulundu:

“Hasan’ı yakından tanıma fırsatım olmadı, biz aynı iş için beraber ter döken iş arkadaşlarıydık sadece. Bu gün Hasan’ın ailesini, sevenlerini ve gerçek dostlarını gördüm. Onlara kalbimden sabır dilemekten başka elimden bir şey gelmedi. Hiçbir işin bir insanın canından ve ailesi ile dostlarının gözyaşlarından daha değerli olmadığını bir kere daha hatırladım.

İşini saygıyla ve güzel yapmak için kendini feda edenleri unutmadığımız, hayatın ve ruhun diger bütün maddi, manevi dünya işlerinden daha kıymetli olduğunu hatırladığımız bir Dünya diliyorum hepimize. Ruhun ışık olsun, huzur bulsun Hasan kardeş.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar